MENU CLOSE
Ritums

No 12. marta līdz 3. aprīlim Kultūras un tautas mākslas centrā “Ritums”, Jaunielā 29a, ikvienam interesentam būs iespēja aplūkot Tautas lietišķās mākslas studiju – “Vasa”, “Valdziņš” un “Rīdze”, dalībnieku darbu izstādi “Vairāk Saules”.

Izstādē būs redzami pinumi, adījumi un austi darbi jeb vairāk saules no egļu saknēm, no dzijas un no diegiem. Visas trīs studijas pārstāv dažādas amatniecības nozares – aušanu, pinumus, rokdarbus, toties ikdienā kopā darbojoties Kultūras un tautas mākslas centra “Ritums” filiālē, Laimdotas ielā 42, studiju vadītāji ir atraduši kopīgu mērķi – izveidot izstādi, kurā izstādītie darbi lieliski papildinās cits citu, kā arī vairot sauli gan apmeklētāju, gan savās sirdīs.  

Tautas lietišķās mākslas studijas “Vasa” vadītāja Maija Maskalāne par izstādi un pinumiem saka: “Daļu brīvā laika esam veltījuši šai ļoti senai, mūsuprāt, interesantai nodarbei. Savus darinājumus esam lietojuši paši, dāvinājuši draugiem un rādījuši izstādēs, tādējādi veicinot Latvijas valsts kultūras mantojuma izzināšanu un saglabāšanu, kā arī ar savu devumu prezentējuši Latviju pasaulē. Savācot mūsu darinātos egļu sakņu pinumus vienuviet, tapusi šī izstāde ar daudz „saulītēm” Jums  sirdij un dvēselei.”

Izstādītie adījumi, kuru autori ir Tautas lietišķās mākslas studijas “Valdziņš” dalībnieki,  vērš uzmanību uz latviešu etnogrāfijas saglabāšanu tradicionālos rokdarbos, kuri visi ir praktiski pielietojami. Studijas vadītāja Dzidra Sabule atzīst: “Tautas lietišķās mākslas studijas “Valdziņš” uzdevums ir atspoguļot latviešu kultūras mantojumu – latviešu rakstu zīmes, kur katrai zīmei ir sava nozīme, kas pasargā no ļaunā. Cimdā ar rakstu zīmēm var parādīt latviešu tautas pagātni un stiprumu, kas radies strādājot grūtā darbā.”

Tautas lietišķās mākslas studijas vadītājs Māris Maniņš savu darba pieredzi nodod studentiem, studiju dalībniekiem un jaunajiem meistariem, mācot aust gan tradicionālus, gan mūsdienīgus audumus, kā arī Māris ir viens no retajiem meistariem Latvijā, kas darbos izmanto senās krāsošanas tehnoloģijas.

Izstāde apskatāma katru dienu no plkst. 11.00 līdz 17.00

Ieejas maksa:

Pieaugušiem EUR 1,00

Pensionāriem, bērniem virs 7 gadu vecuma EUR 0,70

 

vairak saules8