MENU CLOSE
Ritums

Continue the tradition -
come and join us!

Dzejas dienu 2015 ietvaros 8.septembrī plkst. 19.00 Kultūras un tautas mākslas centrā „Ritums” notiks pasākums „Brīva vieta Tavai dzejai”, kas būs jauno dzejnieku sacensība jeb dzejas slams. 
Slams ir sacensība, kurā dzejnieki izpildīs savus oriģināldarbus. Dzejas slamu priekšnesumi no ierastajiem dzejas priekšlasījumiem atšķiras ar to, ka vērtēts tiek ne tikai dzejolis, bet arī tā izpildījums, līdz ar to dzejnieki tiek izaicināti dramatizēt savas dzejas izpildījumu. Tas ir izaicinājums pārvērst dzeju īstenā piedzīvojumā acīm un ausīm.
Dzejas slamā „Brīva vieta Tavai dzejai” piedalīsies 10 jaunie dzejnieki, un 3 kārtās viņi sacentīsies par galveno balvu – publikāciju interneta žurnālā „Satori.lv”. Viņus vērtēs žūrija – māksliniece Sindija Mačtama, dziesminieks Mikus Frišfelds un hip hop kultūras pārstāvis Jānis Krūmiņš jeb Mazais Zaļais. Gaidāmi arī dažādi muzikāli pārsteigumi, kā arī katram apmeklētājam būs iespēja būt dzejniekam un piedalīties dzejas radošajā darbnīcā. 
Pasākuma „Brīva vieta Tavai dzejai” mērķis ir ar atraktīvāku, netradicionālāku veidu popularizēt un vairot auditorijas interesi par mūsdienu dzeju, dot iespēju jaunajiem dzejniekiem sevi pierādīt un iepazīstināt auditoriju ar savu jaunradi, popularizēt dzejas slamu kustību Latvijā, kā arī papildināt Dzejas dienu programmu ar jauno autoru daiļradi. Dzejas slams „Brīva vieta Tavai dzejai” būs stāsts par to, ka dzeja var būt dzīva, dzeja var būt arī sacensība. Šāda veida pasākums Kultūras un tautas mākslas centrā „Ritums” notiks pirmo reizi. 
Interesentus aicinām pieteikties, rakstot uz e-pastu: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
Ieeja pasākumā: bez maksas

Pasākumu atbalsta: Rīgas domes Izglītības kultūras un sporta departaments, Satori.lv, Veto Magazine

11960196 989534081097261 2226651607919406325 n