MENU CLOSE
Ritums

Continue the tradition -
come and join us!

No 9. aprīļa līdz 1. maijam Kultūras un tautas mākslas centrā “Ritums” , Jaunielā 29 a, apskatāma Tautas lietišķās mākslas studijas “Gundega” dalībnieču darbu izstāde “Sieviete un zīds”.
Izstādē studijas dalībnieces prezentē lielformāta gleznas uz zīda, laužot ierastos priekšstatus par apgleznotu zīdu – ziedu motīviem noklātiem lakatiņiem un šallītēm. Šoreiz vijīgais zīda audums ir tapis par pamatu dekoratīviem interjera objektiem, kas radušies iedvesmojoties no atraktīvu latviešu mākslinieku gleznām un radot šo gleznu interpretācijas uz zīda, izmantojot karstā vaska batikas tehniku.

Tautas lietišķās mākslas studijas “Gundega” dalībnieces atzīst: “Gadsimtiem ilgi sievietes ir bijušas mākslinieku mūzas un iedvesmotājas, gadsimtiem ilgi sievietes ir ļāvušās zīda vilinājumam apģērbos un aksesuāros, bet nu “Gundegas” sievietes ir izlēmušas pašas iedvesmoties no iedvesmotajiem māksliniekiem un drosmīgi parādīt zīda iespējas netradicionālā formā. Karstā vaska batika ļauj uz zīda gleznot ar izteiksmīgiem un ritmiskiem otas triepieniem, košiem krāsu laukumiem, radot bagātīgu emociju gammu.”

Šī ir Tautas lietišķās mākslas studijas “Gundega” ceturtā izstāde, kurā apskatāmi zīda apgleznojumi un kas iezīmējas ar jaunu izaugsmi un jauniem sasniegumiem. Ir mērķtiecīgi strādāts, lai salīdzinoši īsā laikā mobilizētos un radītu lielformāta gleznojumus. Izstādē piedalās gan ilggadējās un pieredzējušās studijas dalībnieces, gan arī jaunās dalībnieces, kam izdevies ļauties mākslinieku iedvesmas burvībai un nebaidīties radoši izpausties darbietilpīgās vaska batikas tehnikā.

Tautas lietišķās mākslas studija “Gundega” savu darbību uzsāka 1972. gadā kā aušanas pulciņš. 1986. gadā kolektīvs ieguva Tautas Lietišķās mākslas studijas nosaukumu un "Gundegas" vārdu. Studijas pamatnozare ir aušana, taču šobrīd līdzās aušanai dalībnieces veiksmīgi nodarbojas ar zīda apgleznošanu, kā arī tajā var apgūt dažādas batikas tehnikas (karstā - vaska, aukstā ar rezervi un nosieto). TLMS “Gundega” vadītāja kopš 2000.gada ir māksliniece Baiba Osīte.

Izstāde apskatāma katru dienu no plkst. 11.00 līdz 17.00
Ieejas maksa: 
Pieaugušiem EUR 1,00
Pensionāriem, bērniem virs 7 gadu vecuma EUR 0,70

Sieviete un zīds plakats2 Copy