MENU CLOSE
Ritums

Continue the tradition -
come and join us!

No 14.oktobra līdz 6.novembrim Kultūras un tautas mākslas centrs “Ritums”, Jaunielā 29a, piedāvā ikvienam interesentam apskatīt Tautas lietišķās mākslas studijas “Dzīne” izstādi “Smelties spēku Latvijā”.

 

Tuvojoties gada patriotiskākajam mēnesim novembrim, Latvijā vienīgās darbojošās kokgriezēju studijas “Dzīne” dalībnieki priecēs apmeklētājus ar saviem darbiem. Izstāde ir veidota ļoti latviskās un patriotiskās noskaņās. Izstādē “Smelties spēku Latvijā” piedalīsies arī Tautas lietišķās mākslas studija “Rota”, kas papildinās TLMS “Dzīne” kokgriezumus ar saviem austajiem darbiem.

 

Izstādes pievienotā vērtība būs tās informatīvais saturs – populārāko kokgriešanā izmantojamo koku nozīme latviešu kultūrā, to īpašības, kā arī to efektīvākais un labākais pielietojums. Tiks iekļauti arī latviešu dzejnieku darbi par kokiem.

 

Vārds "Dzīne" nozīme ir jauns egļu dzinums. Pašlaik studijā darbojas dažādu vecumu un profesiju entuziasti. Studijā ir sagatavoti 27 Tautas Daiļamata meistari un tās pašreizējais vadītājs Krišs Erdmanis atzīst, ka studijas darbības misija ir apmainīties pieredzēm, nodot tālāk tautas amatniecības prasmes, saglabājot etnogrāfiskos kanonus.

 

Izstāde apskatāma katru dienu no plkst. 11.00 līdz 17.00

 

Ieejas maksa pieaugušiem EUR 1.00

Pensionāriem un bērniem no 7 gadu vecuma EUR 0.70

Smelties spēku Latvijā