MENU CLOSE
Ritums

Continue the tradition -
come and join us!

 

Sestdien, 22.oktobrī Rīgas Latviešu biedrības namā, Merķeļa ielā 13, plkst. 16.00 savu 30.jubileju ar koncertu “Līgo mana baltā puķe, Līgo manā dvēselē” atzīmēs Kultūras un tautas mākslas centra “Ritums” jauktais koris “Līgo”.

Koncertā izskanēs Pētera Barisona, Emīla Dārziņa, Lūcijas Garūtas, E. Ešenvalda, I. Arnes  un citu latviešu autoru zināmākie skaņdarbi. Kopumā ap 25 skaņdarbiem. Pasākuma īpašie viesi – Klavierduets, Antra un Normunds Vīksnes.

Jauktais koris “Līgo”, svinot savu 30 gadu jubileju, iedvesmojies no Andreja Eglīša daiļrades, kas korim ļoti tuva. Kopš 1988.gada rudens, uzsākot iestudēt Lūcijas Garūtas un Andreja Eglīša kantāti “Dievs, Tava zeme deg!”, korim sāka veidoties cieša garīgā saikne ar A. Eglīša dzeju, kas turpmāk caurvijusi kora “Līgo” koncertdarbību. Arī šajā jubilejas reizē koncertprogrammā tiks iekļauta A. Eglīša dzeja, katram sev tīkamāko izrunās kora dalībnieki. Koncerta nosaukuma izvēle bijusi apzināta – tie ir A. Eglīša vārdi no dzejas krājuma “Sila priede”.

Kora mākslinieciskā vadītāja un diriģente Karmena Jakovela uzskata, ka vislielākais gandarījums pēc šiem 30 darbības gadiem ir tas, ka korī joprojām dzied dziedātāji jau kopš tā dibināšanas, tāpēc svarīgi atzīmēt ikvienu korim svarīgo jubileju.

 

Pasākumu atbalsta Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments

Ieeja pasākumā bez maksas

Ligo11