MENU CLOSE
Ritums

Continue the tradition -
come and join us!

Svētdien, 8. janvārī no plkst. 12.00 līdz 16.00 Kultūras un tautas mākslas centrā “Ritums”, Jaunielā 29a, notiks tradīciju pasākumu cikla “Līvu diena” šī gada pirmais pasākums. Pasākumā gaidītas lieli un mazi gan ar līvu cilmi, gan interesi par līviem. 

Šīs “Līvu dienas” lekcija būs par līvu īpašuma zīmēm, ko vadīs Brigita Ektermane. Viņa stāstīs par to nozīmēm un iezīmēm, kā arī vadīs radošo darbnīcu.

Pasākumā notiks unikāls trīs stundu somugru dziedinošais tabakas rituāls, to vadīs igauņu šamane Marju Varblane. Meditatīvā procesa laikā tiks nostiprināta un izveidota aizsardzība veselībai. Interesentiem nepieciešama iepriekšēja pieteikšanās pa tālr. 26474911.

Muzikālās sadaļas autori būs Salaspils līvu jauktais koris “Lōja”. Koris ir Līvu Dziesmu svētku idejas autori un realizētāji, tādējādi popularizējot līvu kora mūziku un sagatavojot arvien jaunu materiālus, gan izceltus no veciem pierakstiem, gan veidojot jaunas apdares un kompozīcijas. Korim “Lōja” ir plašs dažāda spektra repertuārs un viņi viennozīmīgi ir labākie līvu koru mūzikas jomā.

Notiks kokles spēles darbnīca, kuru vadīs pasākuma moderatore Julgī Stalte.

Dalības maksa pieaugušiem EUR 3.00, ģimenēm EUR 5.00.

Pasākumu atbalsta Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments un Valsts Kultūrkapitāla fonds.

livu diena janvaris