MENU CLOSE
Ritums

Continue the tradition -
come and join us!

No 7. februāra līdz 25. aprīlim Kultūras un tautas mākslas centra “Ritums” Tautas lietišķās mākslas studijā “Bārbele” lektores Dagmāras Prībergas vadībā būs iespēja apgūt knipelēšanas prasmes.

Šī, pieaugušo neformālās izglītības, kursa ietvaros tiks apgūti dažādi knipelēšanas tehnikas pamati, tiks knipelēti fona tīkliņi un režģi (dvieļu galu mežģīnes) un veidotas knipelētas mežģīnes latviešu tautas tērpu rotājumos.

Knipelēšana ir sens rokdarbu veids. Tā pirmsākumi meklējami Itālijā 16.gadsimta otrajā pusē. Ar vienkāršiem koka darbarīkiem - knipelītēm, vijot un krustojot diegu pavedienus, veido visdažādākos pinumus – knipelētas mežģīnes. Latvijā ar knipelēto mežģīņu darināšanu sāka nodarboties 18. un 19.gadsimta mijā. Tolaik labais tonis prasīja, lai muižnieku meitas prastu muzicēt, dejot, gleznot vai strādāt smalkus rokdarbus. Pamazām knipelēšanas prasmi apguva arī muižās kalpojošās latvietes. Apguvušas vienkāršākos knipelēšanas paņēmienus, viņas veidoja mežģīnes ar kurām rotāja apģērbu, linu dvieļus un citas sadzīves tekstilijas.

Nodarbības notiks no plkst. 17:30 līdz 21:00 7. februārī, 14. februārī, 21. februārī, 28. februārī,  7. martā, 14. martā, 21. martā, 28. martā, 4. aprīlī, 11. aprīlī, 18. aprīlī un 25. aprīlī.

Kursus organizē Rīgas izglītības un informatīvi metodiskais centrs

Kursu noslēgumā tiek izsniegta RIIMC apliecība

Kursu ilgums 36 akadēmiskās stundas

Kursu maksa: 66,24 EUR

 

Pieteikšanās: http://riimc.lv/lv/events/knipeletas-mezgines/1108

vai

Kitija Čipāne,

 67105546

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Knipelēšanas kursi 2