MENU CLOSE
Ritums

Continue the tradition -
come and join us!

Piektdien, 16. jūnijā, no plkst. 18.00 Kultūras un tautas mākslas centra “Ritums” filiālē Ieriķu ielā 43A jau 4. reizi notiks Jāņu ielīgošanas pasākums! Tas kļuvis par gaidītu pasākumu, kad vietējie Purvciema un Teikas iedzīvotāji sanāk kopā un ielīgo Jāņus!

Šogad pasākumā “Tā ziedēja Jāņu nakts” apmeklētājiem būs iespēja iesaistīties lielā zāļu paklāja aušanas aktivitātē. Tajā katrs apmeklētājs varēs ieaust sev tuvāko jāņuzāli ar domu par veselības un enerģijas iegūšanu. Lai svētība būtu vēl lielāka, notiks aizsardzības amuletu veidošanas darbnīca un ķermeņa attīrošo skrubju gatavošanas darbnīca. Kā ierasts, darbosies arī ziedu vainagu pīšanas darbnīca, kuru vadīs KTMC “Ritums” tautas lietišķās mākslas studiju dalībnieki.

Pasākumu vadīs tradīciju pārzinātāji – folkloristi Iveta un Vidvuds Medeņi. Izvēlētais norises datums 16. jūnijs senlatviešu folklorā ir Vītus diena, tāpēc Medeņu pāris stāstīs par Jāņu zālēm, to pielietojumu saulgriežos un ar jāņuzālēm saistītos ticējumus.

Neizpaliks arī tradicionālais Rīgas folkloras kopu un deju kolektīvu koncerts. Šoreiz apvienojoties KTMC “Ritums” un VEF Kultūras pils kolektīviem notiks intensīva apdziedāšanās un dancošana, bet vakara pēdējā stundā Purvciemu un Teiku ieskandinās postfolkloras grupa “Daba San”. Grupa ir demokrātiska aizrautīgu domubiedru apvienība, kuras dalībniekus vieno vēlme rast veidus, kā ietērpt latviešu tautasdziesmas laikmetīgās skaņās. “Daba San” izpilda autordziesmas, kas rodas kopīgā radošā procesā. Katra dziesma sevī apvieno latviskās tradīcijas un ikviena dalībnieka individuālo pasaules skatījumu. Grupā darbojas ap desmit dalībnieku, kuri gan dzied, gan spēlē, sapludinot skanējumā akustiskās ģitāras, kokles, ermoņiku, vijoli, flautu, stabules, perkusijas, elektronisko basu un krāšņu daudzbalsību.

Pasākumu, kā vienmēr, kuplinās Latvijas labumu tirgotāji, būs iespēja iegādāties – Jāņu sieru, kūpinātu gaļu, ceptu maizi un citus mājražotāju gardumus.

Ieeja pasākumā bez maksas.

Projektu atbalsta RD Izglītības, kultūras un sporta departaments.

 

afisaA3 page 001 Copy