MENU CLOSE
Ritums

Continue the tradition -
come and join us!

No 14. jūlija līdz 27. augustam Kultūras un tautas mākslas centrā “Ritums” būs apskatāma izstāde “Latviskais gars”, kurā apvienojušās visas Kultūras un tautas mākslas centra “Ritums” tautas lietišķās mākslas studijas, piedāvājot apmeklētājiem kvalitatīvu un daudzveidīgu tautas lietišķās mākslas izstādi.

Tautas lietišķā māksla ir daļa no Latvijas kultūras mantojuma, un šajā izstādē būs apskatāmi 14 tautas lietišķās mākslas studiju dalībnieku radītie darbi. Tie būs gan audumi, pinumi, rotas, gan rokdarbi, ādas mākslinieciskās apstrādes un koka darinājumi. Šajos darbos redzams Latvijas novadu amatniecības savdabīgumus un atšķirības, kas izpaužas krāsu izjūtā, ģeometriskajos rakstos un tehniskajos izpildījumos. Tautastērpi, kas pauž tautas kultūras savdabību, ir izvēlēti par izstādes centrālajiem objektiem. Tos var uzskatīt par latvieša identitātes nesēju, simbolu, kā arī latvieša pasaules izjūtas, dzīves ritma un dabas vērojumu demonstrētājiem. 

Nākamais gads solās būt notikumiem bagāts – XXVI Vispārējie latviešu Dziesmu un XVI Deju svētki, Latvijas simtgades svinības, ierastie gadskārtu svētki. Tieši tāpēc izstādes iekārtotāja un māksliniece, tautas lietišķās mākslas studijas “Rota” mākslinieciskā vadītāja Aija Krūmiņa atzīst: “Tas, kas ir redzams izstādē ir nevis rezultāts, bet gan process. Nemitīgs process. Pateicoties tam protam vēl aust, adīt, izšūt, knipelēt, tamborēt, kalt rotas, apstrādāt ādu, pīt un grebt koku tā kā to darīja mūsu senči. Šīs prasmes labprāt nododam tālāk. ”

Izstādē piedalās tautas lietišķās mākslas studijas “Bārbele”, “Cilnis”, “Cēre”, “Dzīne”, “Draudzība”, “Gundega”, “Jumis”, “Kalvis”, “Plastika”, “Rota”, “Rīdze”, “Vasa”, “Valdziņš” un “Zemga”.

Starp tautas lietišķās mākslas darinājumiem izstādes apmeklētājiem ir iespēja aplūkot arī fotogrāfa Jāņa Romanovska fotogrāfijas, kurās redzams vidējās paaudzes deju kolektīvs “Rēvele” dažādu novadu tautas tērpos.

Izstāde apskatāma katru dienu no plkst. 11.00 līdz 18.00

Ieejas maksa EUR 1.00

 

afisa latviskais gars A3 Copy