MENU CLOSE
Ritums

Continue the tradition -
come and join us!

No 15. jūlija līdz 2. augustam Koka ēku renovācijas centrā “Koka Rīga”, Krāsotāju ielā 12,  visi interesenti aicināti iepazīties ar Rīgas tautas lietišķās mākslas studiju darinājumiem, kas apvienoti izstādē „Saknes”. Ieeja izstādē – bez maksas.

Izstādes ekspozīciju veido tautas lietišķās mākslas studiju dalībnieku un Tautas daiļamata meistaru 1300 unikāli darbi: tekstila, keramikas, koka un ādas mākslinieciskās apstrādes darbi, rokdarbi, pinumi, metālkalumi un rotas.

Izstādē piedalās meistari no trīsdesmit Rīgas tautas lietišķās mākslas studijām, kuru galvenā misija – tautas mākslas seno vērtību saglabāšana un attīstība. Studijās ir apvienojušies visdažādāko vecumu un profesiju pārstāvji, kurus vieno vēlēšanās izkopt un nodot nākamajām paaudzēm gadu simtos veidotās latviešu tautas daiļamata tradīcijas.

Kopš studiju veidošanās pirmsākumiem pagājušā gadsimta 60. un 70. gados uzkrāta bagātīga pieredze un katrai no tām izveidojies savs atpazīstams radošais rokraksts. Meistari darina gan etnogrāfisko un arheoloģisko priekšmetu kopijas, gan izmanto iegūtās zināšanas jaunradē. Studiju vadītāji ir pieredzes bagāti profesionāli mākslinieki un Tautas daiļamata meistari.

Iespējas iepazīstināt interesentus ar saviem darinājumiem daiļamatniekiem ir svētki, kas rada gandarījumu un pārliecību, ka arī mūsdienās ir nepieciešamas un saglabājamas šīs senās amatu prasmes.

Izstāde apskatāma darbdienās no plkst.11.00 līdz plkst.19.00, sestdienās un svētdienās no plkst.11.00 līdz plkst.17.00.

Izstādi “Saknes” rīko Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments sadarbībā ar Koka ēku renovācijas centru “Koka Rīga”.

 

596c8ffa