MENU CLOSE
Ritums

Continue the tradition -
come and join us!

No 2017. gada 16. novembra līdz 10. decembrim Kultūras un tautas mākslas centrā “Ritums” Jaunielā 29A ikviens aicināts apmeklēt Latvijas valsts svētkiem veltītu tautas lietišķās mākslas studijas “Draudzība” audumu un rokdarbu izstādi “Svētki”.

TLMS “Draudzība” audumu un rokdarbu izstādē “Svētki” studijas dalībnieki godā cels ar rokām darinātus darbus, kas radīti interesantās tekstiltehnikās, košās un sulīgās krāsu gammās. Izstāde ir svētki mūsu krāšņajai un bagātajai latviešu etnogrāfijai šodienas skatījumā.

Studija savos pirmajos pastāvēšanas gados galvenokārt bijusi aušanas studija. Ar laiku studijas dalībnieki pievērsās adīšanai un citiem rokdarbu veidiem. Šodien “Draudzības” darbība saistīta ar aušanu, adīšanu, tamborēšanu, mezglošanu. Dažādu tehniku mežģīņu darināšanu, izšūšanu, tai skaitā izšūšanu ar šujmašīnu. Pēdējos gados pievienojušās vilnas velšanas un tekstilmozaīkas tehnikas.

Studijas darbu kolekcijas tiek rādītas ne tikai Latvijā, bet arī ārzemēs - Somijā, Francijā, Polijā, Krievijā, Ungārijā, Austrālijā un citur.

Studijas nodarbības notiek KTMC “Ritums” filiālē, Ieriķu ielā 43A un ikviens aicināts pievienoties lielajam dalībnieku pulkam.

Izstāde apskatāma katru dienu no plkst. 11.00 līdz 17.00.

Ieeja maksa izstādē:

pieaugušiem EUR 1.00

pensionāriem un bērniem no 7 gadu vecuma EUR 0.70

Izstāde Svētki mazs izsmērs