MENU CLOSE
Ritums

            No 1. līdz 30. septembrim Latvijas Nacionālās bibliotēkas M stāva galerijā būs apskatāma tautas lietišķās mākslas izstāde “Prasme”, kurā savus radošos darbus izstādīs 13 Rīgas tautas lietišķās mākslas studijas. Savukārt 4. septembrī izstādes atklāšanas ietvaros studiju meistari apmeklētājiem piedāvās dažādas atvērtās nodarbības un paraugdemonstrējumus.

Kultūras un tautas mākslas centra “Ritums” 25 gadu jubilejai veltītās izstādes ekspozīcijā būs apskatāmi meistaru un studiju dalībnieku labākie darbi – austas tekstīlijas, knipelētas un izšūtas mežģīnes, dažādi adījumi, senās baltu rotas, vainagi, kokgriezumi, metāla kalumi, pinumi u.c. Līdzās lietišķās mākslas darinājumiem izstādē būs aplūkojami arī tautas fotostudijas un tautas tēlotājmākslas studijas darbi.

            Izstādē tautas lietišķās mākslas vērtības tiks parādītas koncentrētā un arī nezinātājam uztveramā veidā, jo sadarbībā ar izstādes mākslinieku Mārtiņu Heimrātu, katras studijas meistari un dalībnieki izstādei izvēlējušies piecus darbus, kas vislabāk atspoguļo un simbolizē konkrētās studijas stilu, prasmes un spējas, atspoguļo tās darbu un vērtības. Studiju darbi tiks izvietoti bibliotēkas lasītāju zonā - M stāva galerijā 15 ekspozīcijās. Izstādi papildinās video materiāls, kurā tiks demonstrētas amatu prasmes un studiju darbs, tādējādi līdzās radošajiem darbiem apmeklētājiem būs iespēja pavisam reāli ieraudzīt kā top lietišķās mākslas darbi.

Atklājot izstādi, akcijas “Satiec savu meistaru 2020” ietvaros, 4. septembrī no pl. 16.00 līdz pl. 18.00 Latvijas Nacionālās bibliotēkas ātrijā ikvienam interesentam būs iespēja izstādes darbu autorus satikt arī klātienē. Studiju meistari un dalībnieki piedāvās dažādas atvērtās nodarbības, paraugdemonstrējumus un meistarklases, kuru laikā dažādās prasmes varēs ne tikai redzēt klātienē, bet arī iemēģināt savu roku lietišķās mākslas priekšmetu darināšanā. Kultūras un tautas mākslas centra “Ritums”  studijas apmeklētājiem piedāvās:

  • izšūšanas un frivolitē mežģīņu darināšanas paraugdemonstrējumus,
  • ādas rotu darināšanas meistarklasi,
  • ekoprinta tehnikas demonstrējumu,
  • aušanas un dažādu rakstu adīšanas paraugdemonstrējumus,
  • saktu un spangu vainagu darināšanas demonstrējumu,
  • jostu aušanas meistarklasi,
  • atvērto nodarbību pērlīšu adīšanā,
  • atvērto nodarbību karošu grebšanā,
  • lekciju “Simbolu izmantošana rotu darināšanā. Senlatviešu rotas mūsdienu tērpos, arheoloģiskā tērpa cepures”
  • atvērto nodarbību kokles spēlē, u.c.

Izstādes norisi atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds un Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments.

Ieeja atklāšanas pasākumā ir bez maksas.

Apmeklētājus aicinām būt sociāli atbildīgiem un ievērot visus valstī noteiktos epidemioloģiskos ierobežojumus.

PRASME afisa red