MENU CLOSE
Ritums

Continue the tradition -
come and join us!

No 20. augusta līdz 12. septembrim Kultūras un tautas mākslas centrā “Ritums”, Jaunielā 29A, apskatāma mākslinieku Terēzes un Guntara Zaķu izstāde “Latvija. Upes un jūra.” Izstādi veido keramikas darinājumi un Latvijas brīnumskaistās dabas – upju un jūras akrila gleznojumi.

            Terēze un Guntars Zaķi daudz ceļojuši gan pa Latviju, gan visu Eiropu. Savos ceļojumos mākslinieku ģimene arī smēlusies iedvesmu savam radošajam darbam. Mākslinieks stāsta: “Mūsu bērni uzauga ceļojumos. Sākumā – pa Latviju, tad Igauniju un tad gandrīz visu Eiropu. Loģiski, ka izaudzis mākslā un visu praktisko mūžu mācot studentus un skolniekus,  sapratu, ka gribu dot citiem to skaisto, ko pats esmu ieguvis – savu prieku par dabu, ko es esmu atradis ceļojumos ar savu ģimeni, bet ar glezniecības palīdzību.”

            Raksturojot savu stilu un radošos darbu Guntars Zaķis to salīdzina ar mirkļa notveršanu: “Savā ziņā tā ir apstāšanās, lai izbaudītu dabu tādu, kāda tā ir, bez mākslinieciski sagudrotiem deformējumiem. Lai apgūtu gleznošanu mūsdienīgā izskatā, mums jāiet izglītoties pie dažādiem krāsu laukumu un formu pareizas izvietošanas speciālistiem un arī tad mums var nesanākt tā, kā it kā vajadzētu, lai būtu īsta glezniecība. Bet pārsteidzošā kārtā, dabā viss ir skaisti. Tai vienkārši tā sanāk. Tamdēļ daba ir labs pedagogs. Ja tikai mākam to uzklausīt.

            Savas daiļrades sākumā mākslinieks aizrāvies ar pasteļtehniku. Taču šobrīd jau astotā izstāde tapusi strādājot ar akrilas krāsām. “Akrils pamazām izkonkurē eļļu, jo ir atbilstošāks mūsdienu dzīves tempam un tehniskajām iespējām. Patiesību sakot, katrs mākslinieks izvēlas tehniku, kas atbilst viņa raksturam. Manam raksturam atbilst akrils. Ar to var strādāt atbilstoši maniem atslēgas vārdiem un rakstura tempam.”

            Izstāde apskatāma katru dienu no pl 11.00 līdz 17.00. Ieejas maksa pieaugušajiem 1,00 EUR, pensionāriem un bērniem no 7 gadu vecuma 0,70 EUR.

Zaki