MENU CLOSE
Ritums

11. septembrī un 12. septembrī plkst. 19.00 Žaņa Lipkes memoriālā (Mazais Balasta dambis 9), notiks divi jauniešu folkloras studijas “Banga” koncerti ar nosaukumu “Latvijas ebreju mūzikas vakars”. Koncerta programma veidota, izmantojot latviešu folklorista Emila Melngaiļa 19. gs. beigās un 20. gs. sākumā ekspedīcijās Latvijas un Lietuvas teritorijā savāktos vietējo ebreju muzikālās folkloras materiālus.

Koncertā būs dzirdami ebrejiski un latviski mūzikas instrumenti - vijole, bajāns, mandolīna, bungas, tamburīns, stabule un dūdas, latviešu un jidiša mēlēs ieskanēsies dziesmas un tautas pasakas kā “Gudrā meita”, “Pupulēns” u.c.

Šodienas Latvijas kultūru ir veidojuši dažādi vēstures periodi, notikumi un arī dažādu kultūru ietekmes, jo Latvijā mājas radušas dažādas tautas. Jauniešu folkloras studija “Banga” īpaši šobrīd, globālās pandēmijas kontekstā, vēlas aktualizēt mājas nozīmīguma tēmu, uzsverot, ka šobrīd, kad sabiedrībai vairāk jāuzturas mājās, ir tik būtiski izjust piederību vietai, kurā cilvēks atrodas. Koncertā caur latviešu un ebreju tautas mūziku, tiks atgādināts, ka Latvijas teritorijā mājas ir arī cilvēkiem ar dažādu etnisko izcelsmi.

“Folklorists Emilis Melngailis pierakstījis Latvijas un Lietuvas ebreju mūziku, tādējādi fiksējot daļu tā laika kultūras, kas veidojusi Baltijas mūzikas dzīvi. Mēs iepazināmies ar šo repertuāru, izlaidām to caur savu estētisko izjūtu un radījām koncertprogrammu, kas atklās kādreiz starp mums dzīvojošo ebreju smalko dvēseliskumu, saglabājot latviskas mūzikas ritmu. Tas nebūs mēģinājums kopēt autentisku ebreju mūzikas tradīciju, drīzāk vēlēšanās apstiprināt, ka kultūras nepārtraukti viena otru ietekmē,” stāsta “Bangas” vadītāja Ilga Vālodze Ābele.

Ieeja koncertā bez maksas.  (*OBLIGĀTA iepriekš pieteikšanās bezmaksas ielūgumiem: facebook.com, e-pasts: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it., tālr. 28609782 Instagram: @bangafolk) Ielūgumu skaits ir ierobežots, lai netiktu pārsniegts maksimālais skatītāju skaits, ko telpu platība paredz saistībā ar valstī noteiktajiem ierobežojumiem)

Koncerta tapšanu atbalsta Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments.

Ebreji 2020 RED