MENU CLOSE
Ritums

Continue the tradition -
come and join us!

          Šī gada 26. septembrī plkst. 19.00 Daugavgrīvas cietokšņa teritorijā, Birzes ielā 2, notiks Rīgas Kultūras tautas mākslas centra “Ritums” folkloras un seno cīņu kopas “Vilkači” 20 gadu jubilejas koncerts “Sen dzirdēju, nu ieraugu”.

         No pašas “Vilkaču” dibināšanas, 2000. gada 22. septembra, ar latviešu tautas dziesmām un seno cīņu imitāciju, kopa nodarbojas ar Vēlā dzelzs laikmeta rekonstrukciju. Šobrīd Folkloras kopas “Vilkači” pamatsastāvā darbojas gan dziedātāji, gan mūziķi, kuri izmantojot tradicionālos instrumentus un balsis, spēj panākt spēcīgu tradicionālu skanējumu. Kopa “Vilkači” piedalās koncertos gan Latvijā, gan ārpus tās. Aktīvi koncertējot, starptautiskajā folkloras festivālā “Baltika”, Vispārējos latviešu dziesmu svētkos, pašvaldību rīkotos koncertos un vietējos festivālos.

         Koncerta “Sen dzirdēju, nu ieraugu” iesākumā skanēs latviešu tautas dziesmas, kuras ievadījušas folkloras un seno cīņu kopu “Vilkači” koncertu dzīvē, ejot cauri laikam, līdz jaunākam kopas repertuāram tautasdziesmās un to apdarēs. Piedalīsies arī īpašie viesi – jauniešu folkloras studija “Banga” un bijušie kopas dalībnieki, kuri izpildīs atsevišķus skaņdarbus kopā ar esošo kopas dalībnieku sastāvu. Koncertā caur tautasdziesmām un stāstiem, tiks atainota Latvijas karavīru pašaizliedzīgās cīņas par brīvību, savu valsti, tēvzemi, par brīvu Latviju. Pēc koncerta oficiālās daļas visi ciemiņi tiks aicināti uz sadziedāšanos kopā ar instrumentālo apvienību “Teikas muzikantiem” un sildīšanos pie ugunskuriem.

        Pirms koncerta sākuma apmeklētājiem būs iespēja apmeklēt 10. - 13. gs. seno ieroču stendus, kurus varēs paturēt rokās arheoloģisko atradumu rekonstrukcijas - gan zobenus, cirvjus, nažus, šķēpus un bruņas, tāpat būs iespēja iemēģināt roku cirvju, nažu un šķēpu mešanā mērķī. 

Ierašanās no plkst. 16.30, Plkst. 17.00 dažādas aktivitātes: šķēpu, cirvju un nažu mešana mērķos, ekskursija gidu pavadībā pa Daugavgrīvas cietoksni, ieskatīšanās “Vilkaču” vēsturē, seno ieroču rekonstrukciju izstāde u.c.

Plkst. 19.00 koncerts. Uzstājas jauniešu folkloras studija “Banga” un folkloras un seno cīņu kopa “Vilkači”

Plkst. 21.00 danči  ar “Teikas muzikantiem” un sadziedāšanās pie ugunskuriem

Transports: Uz Daugavgrīvas cietoksni var nokļūt ar 3., 30., 36., 56. autobusu un 246. mikroautobusu. Jābrauc līdz pieturai “Daugavgrīvas cietoksnis”. Lai svinību viesiem nebūtu jāuztraucas par pēdējā sabiedriskā transporta nokavēšanu un nokļūšanu uz pilsētas centru, tad sākot no plkst. 22.00 “Vilkači” ik pa 40 minūtēm nodrošinās nelielu autobusu maršrutā - “Daugavgrīvas cietoksnis – Strēlnieku laukums”.

Ja uz svinībām ierodas ar personīgo transportlīdzekli, jāņem vērā fakts, ka Daugavgrīvas cietoksnim nav atsevišķa autostāvvieta un transportlīdzekli var novietot tuvākajā apkārtnē. 

Pasākuma apmeklētāji tiek aicināti sekot līdzi laika prognozei un saģērbties atbilstoši septembra vēsajiem vakariem, jo pasākums notiks brīvā dabā.

Ieeja koncertā bez maksas.

Vilkaci 2020