MENU CLOSE
Ritums

Continue the tradition -
come and join us!

No 2020. gada 15. oktobra līdz 8. novembrim Kultūras un tautas mākslas centra “Ritums” izstāžu zālē, Jaunielā 29A būs apskatāma Kultūras un tautas mākslas centra “Ritums” tautas lietišķās mākslas studijas “Bārbele” tekstila rokdarbu izstāde “Skaista visos niekos, sīkumos”.

            Izstāde “Skaista visos niekos, sīkumos” veltīta visām sievietēm un ir kā prasmju pārmantojamības pieteikums. Ekspozīcija akcentē gan dažādos rokdarbus un krāsu pielietojumu, gan arī tradicionālus un mūsdienīgus darbus. Izstādē apskatāmi tekstila rokdarbi – tērpu rotājumi, aksesuāri un linu dvieļu mežģīnes. Ikviens izstādes apmeklētājs aicināts ielūkoties atšķirīgajās rokdarbu tehnikās, kā arī  vērtēt rotājumu dažādās iespējas.

           Tautas lietišķās mākslas studija “Bārbele” dibināta 1968. gadā un tās vadītāja ir tautas daiļamata meistare Dagmāra Prīberga. Studijā var apgūt gandrīz visus tekstila rokdarbu amatus – izšūšanu, adīšanu, tamborēšanu, mezglošanu, jostu aušanu un dažādu mežģīņu darināšanu.

            Izstāde apskatāma katru dienu no plkst. 11.00 līdz plkst. 17.00 Kultūras un tautas mākslas centra “Ritums” izstāžu zālē, Jaunielā 29A. Ieejas maksa pieaugušajiem 1,00 EUR, pensionāriem un bērniem no 7 gadu vecuma 0,70 EUR. 

Izstādes tapšanu atbalsta Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments. 

             Apmeklējot izstādi, ir jālieto sejas un deguna aizsegs.

 

Barbele