MENU CLOSE
Ritums

Continue the tradition -
come and join us!

     Kultūras un tautas mākslas centrs “Ritums”, folkloras kopas “Laiva” vadītāja Anda Ābele un jauniešu folkloras studijas “Banga” vadītāja Ilga Vālodze Ābele aicina pavadīt ziemas saulgriežu vakaru vienojoties dziesmās virtuālajā sadziedāšanās koncertā “Saulgriežu vakars dziesmās”, kas tiešsaistē bez maksas būs skatāms Andas Ābeles un jauniešu folkloras studijas “Banga” Facebook lapā 21. decembrī plkst. 19.00.

     Tumšais laiks iet uz galu, drīz gaisma nāks atpakaļ un ziemas saulgriežu vakarā, 21. decembrī, folkloristes izdziedās ziemas laika un vakarēšanas dziesmas, cerot, ka šis pagrieziens kalpos par gana spēcīgu metaforu pagriezt globālus procesus. 

     Dziesmu vakara radošais sastāvs kopā nemuzicē bieži un šai īpašajai reizei ļaus kalpot par skanisku ceļojumu no 1990. gadiem folkloras kustībā līdz šai dienai. Cauri ziemas saulgriežu dziesmām, kaladū un totari, harmoniskām vakarēšanas melodijām uz pavasara pusi. Tiešraides vērotāji tiks aicināti dziedāt un spēlēt līdzi, kā arī mēģināt komentāros vaicāt pēc kādas īpaši mīļas dziesmas. Taču galvenais – būt, kliedējot pasaules sajukumu un atjaunojot līdzsvaru.

     Anda Ābele ar folkloru nodarbojas jau vairāku paaudžu garumā, teju 30 gadus vada folkloras kopu “Laiva”, nodarbojas ar kokļu izgatavošanu un spēles mācīšanu.

      Ilga Vālodze Ābele, piedzīvojusi folklorā cauraustu bērnību, meklē veidus, kā to sasaistīt ar laikmetīgu pasaules uzskatu, 2016. gadā kopā ar domubiedriem izveidojusi folkloras studiju “Banga” un nespēj remdināt kāri apgūt arvien jaunu tautas mūzikas instrumentu spēli.

Saulgriežu vakars dziesmās