MENU CLOSE
Ritums

Continue the tradition -
come and join us!

      No 9. aprīļa Kultūras un tautas mākslas centra “Ritums” YouTube kanālā (https://youtu.be/T22dDQh6mco) pieejama Tautas lietišķās mākslas studijas “Plastika” 55 darba gadu jubilejas izstādes “Mēs bijām, esam un būsim” virtuālā tūre, kuras laikā kopā ar studijas vadītāju Džeimu Kriķi iespējams apskatīt izstādes ekspozīciju. 

        TLMS “Plastika” (ādas mākslinieciskā apstrāde) jubilejas izstādi skatītajiem bija jāatver jau 2020. gada nogalē, taču valstī noteikto ierobežojumu dēļ to apskatīt klātienē vēl aizvien nav iespējams. Tāpēc KTMC “Ritums” aicina izstādi apskatīt virtuāli studijas vadītājas, meistares Džeimas Kriķes vadībā, kura ļauj ieskatīties studijas darba aizkulisēs un iepazīstina ar izstādes ekspozīciju, lietišķās mākslas priekšmetiem un tehnikām, kādās tie tapuši.

        Jubilejas izstādes ekspozīciju, galvenokārt, veido grāmatu iesējumi. Katrs grāmatas sējums ir unikāli veidots, savā stilā un izmērā, izmantojot dažādas ādas mākslinieciskās apstrādes tehnikas. Studijas darbi parāda, ka arī mūsdienās grāmatu iesējumos tiek izcelts un saglabāts materiāla plastiskums un skaistums. Izstādi papildina arī studijas dalībnieku no ādas darinātās dizaina lampas, interjera priekšmeti, rotas, kā arī TLMS “Rīdze” tekstils – galdauti un dvieļi.

Virtuālā tūre pieejama ikvienam interesentam bez maksas un neierobežotu laiku. 

Plastika