MENU CLOSE
Ritums

Tiks atklāta Tautas lietišķās mākslas studijas “Plastika” 55 darba gadu jubilejas izstāde “Mēs bijām, esam un būsim”

Kultūras un tautas mākslas centrs “Ritums” pēc ilga laika ver vaļā apmeklētājiem savas izstāžu durvis un piedāvā no 1. jūlija līdz 25. jūlijam skatīt tautas lietišķās mākslas studijas “Plastika” 55 darba gadu jubilejas izstādi “Mēs bijām, esam un būsim”. Ieeja bez maksas.

TLMS "Plastika" jubilejas izstādi skatītajiem bija jāatver jau 2020. gada nogalē, taču valstī noteikto ierobežojumu dēļ- to apskatīt nebija iespējams. Ieguldītais darbs, daudzu gadu garumā uzkrātās amata prasmes, talants un radošums ir skatāms ik katrā no izstādes darbiem, tādēļ šai izstādei agrāk vai vēlāk bija jānonāk pie apmeklētājiem.

Jubilejas izstādes ekspozīciju galvenokārt veido grāmatas iesējumi. Katrs no tiem ir unikāli veidots, savā stilā un izmērā, izmantojot dažādas ādas mākslinieciskās apstrādes tehnikas. Studijas darbi parāda, ka arī mūsdienās grāmatu sējumos tiek izcelts un saglabāts materiāla plastiskums un skaistums. Izstādi papildina arī studijas dalībnieku no ādas darinātās dizaina lampas, interjera priekšmeti, rotas, kā arī TLMS “Rīdze” tekstils – galdauti un dvieļi.

No 1988. gada TLMS “Plastika” vadītāja ir tautas daiļamata meistare Džeima Kriķe. Kolektīvs arī šodien turpina attīstīties un izzināt latviešu tradīcijas, veidojot izpratni par materiāliem, dažādām mākslinieciskām apdares tehnikām – intarsiju, pacēlumu, pinumiem, ažūru un no aplikācijām veidoto izstrādājumu daudzveidību. Darbu klāsts ir ļoti plašs – grāmatu iesējumi ar dažādu veidu un stilu noformējumu, kārbas, lampas, somas un jostas u.c.

Jubilejas izstāde apskatāma katru dienu no plkst. 11.00 līdz 17.00.

Izstādes norise plānota, ievērojot valstī noteiktos pulcēšanās ierobežojumus – izstāžu zālē tiek ielaists viens apmeklētājs vai viena mājsaimniecība. Apmeklējot kultūras centru, jālieto mutes un deguna aizsegs

Plastika mazais.