MENU CLOSE
Ritums

Kultūras un tautas mākslas centra “Ritums” Jauniešu folkloras studija “Banga” aicina uz savai piecgadei veltītā etnomūzikas videoklipa “Kur, Jumīti, glabājies” prezentāciju 22. septembrī plkst. 19.00 folkklubā “Ala pagrabs”, Peldu ielā 19. 

2016. gada sākumā kādā no Rīgas skolām uz pirmo mēģinājumu kopā sanāca vairāki jaunieši, kuri izauguši tautas tradīcijās un vērtībās piepildītās ģimenēs un, caur pieaugušā skatupunktu atklājot tās sev no jauna, pulcēja ap sevi līdzīgi domājošos, nodibinot jauniešu folkloras studiju. Nu jauniešu folkloras studija “Banga” svin savu piecgadi. Šī notikuma atzīmēšanai izvēlēts rudens saulgriežu laiks, kurā nogatavojusies pirmā dziesma no drīzumā gaidāmā debijas albuma un tās videoklips “Kur, Jumīti, glabājies”, kas veidots sadarbībā ar horeogrāfu Jāni Putniņu. Videoklips apvieno tradicionālu Kurzemes talkas balsu jeb saucamo dziesmu ar laikmetīgu kustību un pārtapšanas metaforu – tajā notiek vizuāla un plastiska spēle ar laika rita simboliem un kopību, iezīmējot dažādu ciklu noslēgumu.

Jubilejas pasākuma programmu veidos koncerts, videoklipa prezentācija un danči, kuros varēs ne tikai izkustēties, bet arī iepazīties ar daļu no “Bangas” aranžijām Latvijā dancotiem cittautu dančiem, kas 2021. un 2022. gadā tiek ierakstīts projekta “Danču krātuve” diskā.

Ieeja tikai ar sadarbspējīgu Covid-19 sertifikātu, kas apliecina izslimošanu vai vakcināciju, uzrādot personu apliecinošu dokumentu. Koncerta un videoklipa prezentācijas daļa tiks translēta vietnē Facebook – www.facebook.com/bangafolk kanālā.

“Banga” ikdienā nodarbojas ar tradicionālās mūzikas, gan vokālās, gan instrumentālās, revitalizāciju, gan veido konceptuālus projektus, caur tradicionālo kultūru vai tās interpretāciju prezentējot mūsdienās aktuālus tematus. Starp tiem ir Latvijas teritorijā pierakstīto ebreju mūzikas materiālu koncertprogramma “Džingale”, pamazām topošais talkas dziesmu studijas albums par kopā sanākšanas filozofiju, mītisko telpu un to robežu iezīmējoša koncertprogramma “Dibenā” u.c. “Banga” piedalījusies arī dažādos festivālos – “Baltica”, “Optižūns”, “Lampa”, “Suitu zemē”, kopa ieskaņojusi savu dziedājumu etnomūzikas izlasēs “Sviests”, Latvijas Radio raidījumā “Laika Ritu Raksti”, “Danču krātuves” diskā, viesojusies koncertos, festivālos un konferencēs Igaunijā, Lietuvā, Baltkrievijā, Čehijā, Krievijā un kaļ plānus arī tālākiem izbraucieniem.

Pasākumu atbalsta Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments.

B5G FB baneris 1