MENU CLOSE
Ritums

Kultūras un tautas mākslas centra “Ritums” izstāžu zālē, Jaunielā 29A no 16. oktobra līdz 21. novembrim būs skatāma tautas lietišķo mākslas studiju “Irbi” un “Valdziņš” izstāde, kurā rotāsies vairāk nekā 100 rakstainu, košu, greznu cimdu pāru.  

Tautas lietišķās mākslas studijas “Valdziņš” un “Irbi” ir rokdarbnieku studijas ar bagātu vēsturi un senām tradīcijām. Latviešu etnogrāfisko cimdu adīšana ir iemīļota tēma abās studijās. Izstādē būs redzami gan vecmeistaru adītie cimdi, gan jauno dalībnieču pirmie izstāžu darbi.

Izstādē varēs apskatīt arī darbus, kas tapuši vienas tēmas ietvaros. “Irbos” dalībnieces adīja dūraiņus pēc viena Vidzemes cimda raksta, katra pieliekot kaut ko savu klāt – krāsu izvēli un valnīša kompozīciju. “Valdziņa” meistares adīja veco cimdu kopijas savā interpretācijā – tā, lai skaisti un akurāti.

Tā ir jauka tradīcija, sagaidīt Latvijas dzimšanas dienu rakstainos cimdos. Tie ir silti un praktiski, vienlaikus simboliski un skaisti.

Izstādē eksponēto darbu vidū noteikti ikviens atradīs kādu vērtīgu ideju arī savam rakstainajam cimdu pārim.

Izstāde apskatāma katru dienu no plkst. 10.00 līdz 17.00.

Ieejas maksa 1.00 EUR

  1. novembrī un 18. novembrī ieeja izstādē ir bez maksas.

Izstādes norise plānota, ievērojot valstī noteiktos pulcēšanās ierobežojumus – ieeja izstādē tikai ar sadarbspējīgu vakcinācijas vai vīrusa pārslimošanas sertifikātu, uzrādot to kopā ar personu apliecinošu dokumentu. Izstāžu zālē tiek ielaists viens apmeklētājs vai viena mājsaimniecība. Apmeklējot kultūras centru, jālieto mutes un deguna aizsegs.

 

cimdi 3