MENU CLOSE
Ritums

Continue the tradition -
come and join us!

Kultūras un tautas mākslas centra “Ritums” izstāžu zālē, Jaunielā 29A no 5. marta līdz 3. aprīlim būs skatāma tautas tēlotājmākslas studijas “Kolorīts” dalībnieču Veltas Frickausas, Anitas Kausas un Ligitas Zandovskas gleznu izstāde “Zemes sapņi”. Ieejas maksa 1.00 EUR.

“Skatīties dzīvē kā brīnumā. Katru rītu mosties ar pasakaino sajūtu, ka viss vēl būs, viss vēl priekšā. Ir jauna diena, jauns sākums un tā sajūta, ka pat, ja nebūs kā gribētos, mums ir kur palikt, ir kur noslēpties – mūsu brīnišķīgajā krāsu, ritmu, formu un kontrastu pasaulē, kur viss ir tā, kā vēlamies. Mums ir spēks, vēlēšanās un drosme sapņot. Un šie sapņi atspoguļojas caur mūsu valodu, ko mācāmies nepārtraukti un tā atspoguļojas krāsās, rakstos, ritmos un simbolos,” tā par izstādes galveno būtību saka darbu autores. Trīs radošas sievietes, kuras vieno dabas motīvi gleznās, harmonija krāsās un brīnumskaistā pavasara sajūta it visā, ko dara.

Tautas tēlotājmākslas studija “Kolorīts” dibināta 1968. gadā. Studijā aktīvi strādājošo dalībnieku iemīļotie žanri – iztēles kompozīcijas un ainavas, tehnikas – eļļa, akrils, akvarelis. Studija ir ilggadīgā vadītāja Harija Blunava lolojums, dzīvesprieka un darba spara spogulis. “Tev pieder tava balss un tava personiskās brīvības sajūta un iespēja laiku, kaut uz mirkli apstādināt, notvert un iemūžināt savā pasaulē”, tā par gleznošanu saka Vita Jurjāne, kura studiju aktīvi un aizrautīgi vada kopš 2006. gada.  

Ikvienam interesentam ir iespēja attīstīt savas gleznošanas prasmes un bez maksas darboties tautas tēlotājmākslas studijā “Kolorīts”. Nodarbības notiek katru ceturtdienu no plkst. 16.00 līdz 20.00, Kultūras un tautas mākslas centrā “Ritums”, Jaunielā 29A, Vecrīgā.

Izstāde apskatāma katru dienu no plkst. 11.00 līdz 17.00.

Izstādes norise plānota, ievērojot valstī noteiktos pulcēšanās ierobežojumus – apmeklētājiem (izņemot apmeklētājiem no vienas mājsaimniecības) ir jāievēro 2 metru savstarpēja distance, kā arī jālieto sejas maskas, nosedzot muti un degunu (izņemot bērnus līdz 7 gadu vecumam). Obligāti jālieto medicīniskā sejas maska vai FFP2 respirators. Bērni no 7–11 (ieskaitot) gadu vecumam var lietot izglītības iestādes izsniegtās higiēniskās auduma sejas maskas.

 

ZEMES SAPŅI