MENU CLOSE
Ritums

Turpini tradīciju -
nāc un pievienojies arī Tu!

20. martā plkst. 11.00 Kultūras un tautas mākslas centra “Ritums” filiāles pagalmā, Laimdotas ielā 42, notiks Lielās dienas pasākums “Lieldieniņu daudzinot”. Pasākumu vadīs tautas mūzikas grupa “Teikas muzikanti”, kuri apmeklētājiem pastāstīts par gadskārtu godu svinēšanu, konkrētāk  - par to, kas jādara Lielajā dienā.

Izsenis, dzīvodams ar dabu un pats būdams dabas sastāvdaļa, cilvēks bija saistīts ar dabā un dvēselē notiekošajiem procesiem, sevišķi ar sauli, kas nosaka gadalaiku maiņas un līdz ar to arī gadskārtu ieražas, ieražu ciklu. Šai ciklā ir dienas ar īpašu nozīmi, kad vajag uzsākt vai nobeigt darbus laukā un mājā. Pie šādām dienām pieder Lielā diena. Tā iezīmē pavasara punktu, kad turpmākā Zemes tecējumā ap Sauli dienas gaisma turpina pieaugt un nakts tumsa samazināties.

Visiem pasākuma “Lieldieniņu daudzinot” apmeklētājiem kopā ar “Teikas muzikantiem” un folkloras kopu “Grodi” būs iespēja ne tikai dziedāt, dejot un iet rotaļās, bet arī uzzināt kas ir nozīmīgākās Lielās dienas tradīcijas. Katram būs iespēja piedalīties olu krāsošanā ar dabīgajiem materiāliem, un iesaistīties kopīgajā lielās olas dekorēšanā, kā arī papīra olu krāsošanā. Notiks olu ripināšanas sacensības, kuras vadīs tautas lietišķās mākslas studija “Dzīne”. Tas vēl nav viss – pasākuma apmeklētāji būs aicināti pārbaudīt savu atjautību  mīklu minēšanā.

Visu pasākuma laiku viesiem būs pieejama silta tēja un apaļie plāceņi.

Projektu atbalsta Rīga dome

Ieeja pasākumā  bez maksas

liela diena