MENU CLOSE
Ritums

No 7.oktobra līdz 8.novembrim Kultūras un tautas mākslas centrā „Ritums”, Jaunielā 29a, būs apskatāma Tautas lietišķās mākslas studijas „Draudzība” izstāde „Iedvesma un bagātība”.

Izstādē „Iedvesma un bagātība” būs apskatāmi austi darbi un rokdarbi, un tās koncepcijas pamatā ir doma par etnogrāfijas saglabāšanu un radošu izmantošanu mūsdienu tekstiliju darināšanā. Tautas lietišķās mākslas studijas „Draudzība” vadītāja Irisa Blumate atklāj, ka līdzās jaunajiem izstādes eksponātiem ir redzami arī mūsu vecmāmiņu un vēl senāk darināti tautas mākslas darinājumi.

Tautas lietišķās mākslas studija "Draudzība" radošās izteiksmes stils - visa veida tekstilijas. Pirmajos pastāvēšanas gados galvenokārt tā bija aušanas studija, taču šobrīd "Draudzības" darbība saistīta arī ar adīšanu, tamborēšanu un mezglošanu, dažādu tehniku mežģīņu darināšanu, izšūšanu, tai skaitā izšūšanu ar šujmašīnu.  Pēdējos gados pievienojušās  vilnas velšanas un tekstilmozaīkas tehnikas. Studija darbojas no 1959.gada. Šajā laikā dalībnieku sastāvs, protams, ir mainījies, bet arī šodien studijā ir visdažādāko vecumu un profesiju pārstāvji. Tos apvieno padziļināta interese par tautas gara mantojumu un citām radošām izpausmēm.

Izstāde atvērta no plkst. 11.00 līdz 17.00

Ieeja: pieaugušiem EUR 1.00, pensionāriem un bērniem virs 7 gadu vecuma EUR 0.70

blog b 796011