MENU CLOSE
Ritums

Turpini tradīciju -
nāc un pievienojies arī Tu!

Piektdien, 6. maijā plkst. 17.00, Kultūras un tautas mākslas centra “Ritums” izstāžu zālē tiks atklāta Latvijas Neatkarības deklarācijas pasludināšanas 26. gadadienai veltīta  gleznu izstāde „Māju sajūta”. Izstādes darbu autori ir KTMC “Ritums” tautas tēlotājmākslas studijas “Kolorīts” dalībnieki, Engures Mūzikas un Mākslas skolas pieaugušo gleznošanas studijas dalībnieces un Jaņa Rozentāla Saldus mākslinieku grupas biedri.

Izstādes ideja radusies TTMS “Kolorīts” vadītājai Vitai Jurjānei, lai pamazām veidotu plašu ainavu, kluso dabu un figurālu kompozīciju kolekciju, kuras glezno Latvijā aktīvi darbojošās mākslas studijas. Darbu kopīgā tēma ir  Latvijas zīmols, jo latvieši lepojas ar savu zemi, prot saskatīt neparasto un skaisto vispierastākajā ainavā un lietās. “Māju sajūta” ir pirmā gleznu izstāde šajā izstāžu ciklā.

Par to, kas ir māju sajūta Vita Jurjāne saka: “Un sirdsmieru gribas un domubiedrus. Paļāvību un uzticību. Arī atbildību. Gribas redzēt, kā izaug tas, ko iestādām un audzējam. Un savu kārtību lietās ap mums. Varbūt tādu, kas tikai mums pašiem saprotama, bet savējā. Un logi tīri, lai saulīte tiek klāt, un vēji nepaskrien garām. Lai cik ļoti pašpietiekami mēs katrs nebūtu, to sajūtu, ka esam kādam vajadzīgi, arī gribas. Lai cik vilinoši neliktos pasaules lielceļi, ir kāds spēks, kas vienmēr velk atpakaļ. Un tā ir māju sajūta.”

Izstādes atklāšanā 6.maijā plkst. 17.00 paredzēta radoša gleznošanas darbnīca, kurā būs iespēja uz vietas radīt savu veltījumu Latvijai. Tiks nodrošināti darbam nepieciešamie izejmateriāli. Ieeja bez maksas.

Projektu atbalsta Rīgas Domes Izglītības, kultūras un sporta departaments.

 Izstade Maju sajuta