MENU CLOSE
Ritums

Turpini tradīciju -
nāc un pievienojies arī Tu!

Tuvojoties gada visgarākajai dienai un visīsākajai naktij, jeb tautā tik ļoti gaidītājiem svētkiem- Jāņiem, 15. jūnijā no plkst. 18.00 līdz 21.00 Kultūras un tautas mākslas centra „Ritums” filiālē, Laimdotas ielā 42, notiks Jāņu ieskaņas pasākums “Īsa pamācība līgošanā”. Pasākumu vadīs folkloristi Iveta un Vidvuds Medeņi. Ieeja bez maksas.

“Ja Jāņu un Līgo svētku laikā daba mums piedāvā uzņemt vienreizēju pilnbrieda enerģiju, tad  pratīsim to saņemt ar dziedāšanu, dejošanu, vainagu pīšanu, lauku un kaimiņu aplīgošanu, saules godināšanu, dažādu Jāņa tradīciju un rituālu veikšanu īsākajā gada naktī,” stāsta pasākuma vadītāja Iveta Medne, kura kopā ar Vidvudu Medeni rādīs un iesaistīs apmeklētājus dažādās rotaļās un Jāņu rituālos.

Ar dziesmā rotaļām un dejām uz skatuves arī uzstāsies folkloras kopas “Garataka”, “Laiva”, “Lāns”, “Berendejka”, “Vilkači”, kā arī deju kolektīvi “Zelta sietiņš”, „Kamolītis” un deju kopa “Bramaņi”, uzstāsies vesela dziedātāju saime- senioru sieviešu koris “Daugavas vanadzes” un neierasts Jāņu ielīgošanas svētku viesis būs VEF Kultūras pils ansamblis "Rīgas Pantomīma”.

Paralēli dančiem un dziesmām uz skatuves ikviens apmeklētājs varēs piedalīties Jāņu vainagu pīšanas darbnīcā, piedalīties lielās Jāņu zīmes rotāšanā, dažādu dzīvnieciņu veidošanā no salmiem, kā arī izvēlēties sev piemērotāko veiksmes nesēju- latviešu zīmi un to iestrādāt kokā.

Svētku tirdziņā būs iespēja iegādāties malkas krāsnī ceptu maizīti no “Zelmas maiznīcas”, Armanda gaļas kūpinājumus no Ķekavas, kā arī dažādu sieru izstrādājumus, kvasu un baudīt plašu klāstu visdažādāko medus produkciju no SIA “Meduspils”.

Līgosim! Jo viena no skaistākajām Jāņu rotām ir tieši līgošana!

Pasākumu atbalsta Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments