MENU CLOSE
Ritums

Turpini tradīciju -
nāc un pievienojies arī Tu!

Kultūras un tautas mākslas centrā “Ritums” no 14. septembra līdz 9. oktobrim būs apskatāma tautas lietišķās mākslas studijas “Bārbele” rokdarbnieču izstāde “Rakstraudži”.

Izstādes ideja radusies laikā, kad TLMS “Bārbele” vadītāja Dagmāra Prīberga strādāja pie grāmatas “Mežģīņu mantojums Latvijā. Senās mežģīnes. Praktiskā grāmata” izdošanas. Izstādes “Rakstraudži” mākslinieciskā koncepcija iecerēta koncentrējoties uz moderno tehnoloģiju un tekstilrokdarbu mijiedarbību. Izstādes tēma atklāsies gan taustāmos, gan virtuāli redzamos darbos, kuru smalkums un kvalitāte nav apšaubāma.

Izstādē  būs apskatāmi tekstilrokdarbu praktiski paraugi. Dalībnieces pamato ideju ar to, ka katrs rokdarbnieks zina, cik neaizvietojams mācību līdzeklis ir paraugi, lai ne tikai iemācītos prasmes, bet arī apgūtu zināšanas meistardarbam. Gadsimtiem ilgirakstraudži ir krājušies katra meistara kolekcijās kopumā veidojot savdabīgu rokdarbu prasmju attīstības vēsturi un atspoguļojot tradīcijas, kuras ir saglabājušās līdz mūsdienām.

Īpaši šai izstādei ir izveidots video darbs, kas tapis sadarbībā ar multidisciplināro mākslinieci Sabīni Moori. Video “mežģīnēs” savijās inscenēti kadri ar TLMS “Bārbele” dalībniecēm rokdarbu radīšanas procesā, kas filmēti šī gada vasarā pie Dagmāras Prībergas. Filmētais materiāls ir lietots kā audums, no kura grieztas un zīmētas mežģīnes, bet kā griezuma “instrukcijas” tika ņemti Dagmāras mežģīņu zīmējumi, veidojot abstraktas kustīgas kompozīcijas. 

Izstāde apskatāma katru dienu no plkst. 11.00 līdz 17.00
Ieejas maksa: 
Pieaugušiem EUR 1,00
Pensionāriem, bērniem virs 7 gadu vecuma EUR 0,70

Projektu atbalsta Izglītības, kultūras un sporta departaments.

rakstraudzi4