MENU CLOSE
Ritums

Turpini tradīciju -
nāc un pievienojies arī Tu!

RKTMC “Mazā ģilde” mūzikā satiksies vīru kori no Latvijas un Ķelnes

31. augustā plkst. 19.00 Rīgas Kultūras un tautas mākslas centrā “Mazā ģilde” notiks koru sadraudzības koncerts “Satikšanās mūzikā”. Koncertā piedalās Kultūras un tautas mākslas centra “Ritums” vīru koris “Tēvzeme”,  kā arī Ķelnes policijas koris.

Koru sadraudzības koncertā “Satikšanās mūzikā” viesu un draugu lomā šoreiz ir Ķelnes policijas koris no Vācijas, kura mākslinieciskais vadītājs ir Eižens Momo. Koris ir dibināts 1902.gadā un tā sastāvā šobrīd ir 68 dziedātāji. Ķelnes policijas korim ir atvēlēta nozīmīga vieta Ķelnes pilsētas kultūras un sabiedriskajā dzīvē. Tas ir lielākais no 76 Vācijas policijas koriem. Tā koncertus ar sajūsmu apmeklē ne tikai Ķelnes iedzīvotāji. Kora sastāvā ir tikai vīrieši, bet ne tikai dziedošie policijas ierēdņi, korī labprāt tiek uzņemti arī citās profesijās strādājošie pilsoņi. Par veiksmīgajām koncerttūrēm gan savā zemē, gan ārzemēs korim jāpateicas bijušajam Vācijas Federatīvās Republikas kancleram Dr. Konrādam Adenaueram, kurš līdz pat savai nāvei bija kora patrons. Reiz viņš vērsās pie dziedātājiem ar sekojošiem vārdiem: „Dodieties pasaulē un dziediet vācu dziesmu, tad kļūsiet par maniem labākajiem vēstniekiem.“ Šo uzdevumu Ķelnes policijas koris pilda vēl joprojām.

Koncertā uzstāsies arī Kultūras un tautas mākslas centra “Ritums” vīru koris “Tēvzeme”. Šo vārdu jau 67 gadus ar cieņu un lepnumu gan Latvijas teritorijā, gan ārpus mūsu zemes robežām nes skanoši, dziedoši un savu zemi mīloši vīri. Koris “Tēvzeme” par savu galveno uzdevumu vienmēr ir uzskatījis - dziedāt tautai. Kora mākslinieciskais vadītājs ir Tālivaldis Gulbis. Viņš un kora dziedātāji par savu galveno sūtību un darbības misiju uzskata vīru kolektīvās dziedāšanas attīstīšanu un saglabāšanu, nepārtrauktu darbu Dziesmu svētku procesa nodrošināšanai, aktīvu koncertdarbību, dalību starptautiskos, vietēja mēroga konkursos, nemateriālā kultūras mantojuma saglabāšanu, pilnvērtīgu un saturīgu brīvā laika organizēšanu, apmierinot dalībnieku vēlmi ziedot savu brīvo laiku vīru kora dziesmai.

Ieeja pasākumā ar bezmaksas ielūgumiem, kurus var saņemt KTMC “Ritums”, Jaunielā 29a, Vecrīgā.

Pasākumu atbalsta  Rīgas domes Izglītības kultūras un sporta departaments.

Satiksanas muzikaa3