MENU CLOSE
Ritums

Svētdien, 4. decembrī no plkst. 12.00 līdz 16.00 Kultūras un tautas mākslas centrā “Ritums”, Jaunielā 29a, notiks tradīciju pasākumu cikla “Līvu diena” šī gada pēdējais pasākums. Pasākumā gaidītas ģimenes ar bērniem un jebkurš interesents, lai kvalitatīvi pavadītu brīvdienu.

Šajā “Līvu dienā” par lībiešu goda tērpu stāstīs Dr. art. Ieva Pīgozne, kuras pētniecības intereses saistās ar latviešu un Ziemeļeiropas apģērba un sadzīves vēsturi, latviešu folkloristiku un mitoloģiju. Viņa piedalījusies daudzās konferencēs un publicējusi rakstus Latvijā un ārvalstīs par krāsām senajā apģērbā un šo krāsu nozīmi latviešu mitoloģijā. Regulāri uzstājas ar priekšlasījumiem plašākai sabiedrībai par šīm tēmām.

Profesionālais fotogrāfs Jānis Mednis iemūžinās apmeklētājus līvu tērpā vai tā detaļās un muzicēs kopā ar līvu grupu “Nurmorkestõr”. Tā ir Rīgas līvu jauniešu mūzikas grupa, kas izpilda skaņdarbus tikai līvu valodā. Repertuārā ir tautasdziesmas un savas kompozīcijas grupas apdarē. Izmantojot plašu balsvedību un akustisko instrumentu klāstu, tiek iegūts bagātīgs skanējums.

Kopā ar pasākuma moderatori Julgī Stalti apmeklētāji varēs iemācīties kādu īpašu rituālu, dziesmu, dzejoli, spēli un deju saviem Ziemassvētkiem.

Kopīgi izgaršosim ziemas cikla garšas caur senām receptēm mūsdienu izpildījumā un gatavosim Ziemassvētku dāvanas Montas Kvjatkovskas un Andreja Jakubovska vadībā.

Aicinām visus interesentus, kas vēlas rudens pārdomu laikā rast risinājumus un atbildes.

Dalības maksa pieaugušiem EUR 3.00, ģimenēm EUR 5.00.

Pasākumu atbalsta Izglītības, kultūras un sporta departaments un Valsts Kultūrkapitāla fonds.

livu diena decembris 01