MENU CLOSE
Ritums

Turpini tradīciju -
nāc un pievienojies arī Tu!

No šī gada 17. decembra līdz 2017. gada 8. janvārim Kultūras un tautas mākslas centrā “Ritums”, Jaunielā 29, Izstāžu zālē būs apskatāma VEF Kultūras pils tautas lietišķās mākslas studijas “Māra” keramikas darbu izstāde “Lai top”. Izstādi papildinās arī KTMC “Ritums” tautas lietišķās mākslas studijas “Rota” austie darbi.

Trīsdesmit četrus gadus atpakaļ tieši Ziemassvētkos Rīgā radās Tautas lietišķās mākslas studija „Māra”. Ziemassvētkos dzimušie esot laimīgi un laimīgus tie darot arī citus. Nu, ja tādi ziedi šūpulī ielikti, tad atlika tikai ieklausīties gudrā padomā, ko studenti saņēma no keramiķa – vecmeistara Eduarda Detlava, un studijas vadītājas Māras Kuplās vadībā no māla pikām izspaidīt, izveidot, izvirpot visu, ko sirds kāro.

Keramiķim vienmēr tuva ir uguns. Un studijas vadītāja Māra Kuplā stāsta: “Bez tās nebūtu cilvēces. Tā palīdzēja pirmatnējiem medniekiem, palīdzēja līdumu dedzinātājiem, podniekiem un kalējiem, uguns pavardā un krāsnī palīdz mums dzīvot arī šodien. Gadu tūkstoši pagājuši kopš kāds atjautīgais izveidoja sveci – savaldīja uguni, pieradināja to pie mājokļa, dievnama un, ielicis svečturī, arī pie savas rokas.”

Tāpēc atbilstoši šim svētku laikam, kad sveču gaisma ienāk arī katrā mājā- ar adventi un Ziemassvētku laiku, kad līdz ar šo sveču gaismu, šķiet plaukst arī mūsu dvēseles, tautas lietišķās mākslas studija “Māra” piedāvā apmeklētājiem paraudzīties uz visdažādāko lieluma, formas un krāsu gammas svečturiem.

 

Lai top gaisma, lai top svētki ikkatrā sētā un mājā!

I

zstāde apskatāma katru dienu no plkst. 11.00-17.00.

 

Ieejas maksa:

Pieaugušajiem: 1.00 EUR

Pensionāriem un bērniem no 7 gadu vecuma: 0.70 EUR 

izstādes Lai top afiša