MENU CLOSE
Ritums

Turpini tradīciju -
nāc un pievienojies arī Tu!

No 13. janvāra līdz 5. martam Madonas novadpētniecības un mākslas muzeja izstāžu zālēs, Skolas ielā 10a, apskatāma Kultūras un tautas mākslas centra “Ritums” Tautas lietišķās mākslas studijas “Gundega” izstāde “Zīda vilinājums”.

Rīga ir bagāta ar tautas lietišķās mākslas studijām un meistariem, kuri darbojas dažādos virzienos. Kultūras un tautas mākslas centra “Ritums” tautas lietišķās mākslas studijā “Gundega” dalībnieces līdzās aušanai sekmīgi darbojas arī ar zīda apgleznošanas dažādām tehnikām – karsto – vaska, auksto ar rezervi un nosieto. Šallīšu un lakatu apgleznošana ir pāraugusi uz lielformāta unikāliem gleznojumiem.

 

Dalībnieču iedvesmas avoti ir ne tikai savā dzīvē redzētais, bet arī latviešu glezniecības klasiķa Rūdolfa Piņņa abstraktā glezniecība, ar spēcīgajiem krāsu laukumiem. Uzdevums, veidot darbu pēc R. Piņņa motīviem,  bija lieliska iespēja mācīties no meistara kompozīciju krāsu prieku un vitalitāti. Izveidotie mākslas darbi ir kvalitatīvi un studija darbus ir izstādījusi vairākās  Latvijas pilsētās, šoreiz tie priecē Madonas pilsētas iedzīvotājus un viesus, lai sniegtu sabiedrībai lielāku ieskatu par šīm tehnikām un popularizētu studijas darbu.

 

Izstāde apskatāma

Otrdienās, ceturtdienās, piektdienās no plkst. 10:00 līdz 17:00

Trešdienās no plkst. 10:00 līdz 18:00

Sestdienās, svētdienās no plkst. 10:00 līdz 16:00

 

Projektu atbalsta Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments

 

Zida vilinajums