MENU CLOSE
Ritums

Turpini tradīciju -
nāc un pievienojies arī Tu!

Svētdien, 5. februārī no plkst. 12.00 līdz 16.00 Kultūras un tautas mākslas centrā “Ritums”, Jaunielā 29a, notiks tradīciju pasākumu cikls “Līvu diena”. Šajā pasākumā laiku iespējams pavadīt visai ģimenei kopā, šeit visas paaudzes ir kopā, bērnu smiekli un soļu dipoņa rosina domas par nākotni.

Šoreiz  līvu valdnieku tēmu iztirzās izcilais dr. hist. Guntis Zemītis. Viņš saka: „Savi varoņi jāpazīst, savi vadoņi jāgodā, jo tikai tad varam cerēt, ka nāks jauni, kas atdos godu savai zemei un tautai. Latvija atrodas uz civilizāciju sadursmes robežas, un, ja nerakstīsim savu vēsturi paši, tad to uzrakstīs kādi citi.”

Dr. hist. Artūrs Tomsons stāstīs, kādi bija mūsu zemes sargi, kā atšķirt valdnieku no padotā, kādi zobeni rotāja līvu vīrus un sargāja šo zemi un tautu. Pieaugušajiem būs iespējams izzināt, aptaustīt, pajautāt, uzzināt, savukārt mazie krāsos savus kareivjus, valdniekus un līvu sadzīves ainas no sendienām, mēģinās atpazīt zvēru pēdas un spēlēs domino līvu valodā.

Kopā ar Eduardu Klintu, viegli rokām pieskaroties, trauslo niedri mēģināsim pārvērst senā mūzikas instrumentā. Skaņa un dziesma, mūzika ir visapkārt!

Šoreiz par muzikālo sadaļu rūpēsies Dace Circene ar draugiem - izdejojot līvu dančus un rotaļas. Meklēsim līvu soļus, stāju un nostāju.

Radošo auduma apdrukas darbnīcu – madarošanu – mācīs Kristīne Šica no Dekoratīvi mākslas un dizaina muzeja. Latvijas grafiķa, gleznotāja un lietišķās mākslas vecmeistara Anša Cīruļa (1883-1942) madarošanas jeb audumu apdrukas darbnīca muzejā darbojas jau vairākus gadus un ir piesaistījusi ļoti daudz interesentu no dažādām vecuma grupām. A.Cīrulis atjaunoja interesi par sietspiedi 20. gadsimta 30. gados, izveidojot darbnīcu un nosaucot šo tehniku par „madarošanu” (vārda izcelsme tiek saistīta ar pļavas puķi - madaru, no kuras saknēm ieguva sarkano krāsu).

Aicinām ņemt līdzi savu kreklu, galdautu, lina vai kokvilnas drānu – krāsainai pārtapšanai!

 

Dalības maksa pieaugušiem EUR 3.00, ģimenēm EUR 5.00.

 

Pasākumu atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds.

livu diena februaris 03