MENU CLOSE
Ritums

No 8. līdz 26. februārim Kultūras un tautas mākslas centrā “Ritums”, Jaunielā 29a, apskatāma tekstilmākslinieces Irisas Blumates personālizstāde “Mani dzirnakmeņi”.

Izstādē eksponēti mākslinieces darbi, kas ir kā kontrastu un nianšu piepildīta krāsu palete līdzās melnbaltajai gammai. Tehniskie paņēmieni, kuri izmantoti darbu veidošanā, kalpojuši kā instruments mākslinieces domu izteikšanai un to pastiprināšanai.

Tekstilmākslinieka veikums bieži vien slāņojas no dabā novērotā, dzīves pieredzē iegūtā. Dzirnakmens - darbarīks, sadzīves lieta, akmens, kas simbolizē cilvēka un visas pasaules pastāvību. No grauda līdz dienišķai maizei. No mazuma uz bagātību un daudzveidību. Lai gan dzirnakmens tā būtībā ir ļoti smags priekšmets, izstāde “Mani dzirnakmeņi” savu vēstījumu nes ar tekstilmateriāla vieglumu.

Tekstilmākslinieces Irisas Blumates personālizstādes ir eksponētas, kā arī viņas darbi bijuši nozīmīgās izstādēs ne tikai Latvijā, bet arī tādās ārvalstīs kā Lietuva, Igaunija, Krievija, Vācija, Zviedrija, Norvēģija, Itālija, Francija, Polija, Anglija, Austrālija u.c.. Mākslinieces darbi sastopami arī muzejos un privātkolekcijās dažādās pasaules valstīs, kā arī gobelēna “Latvijas Republikas valsts ģerbonis”, kas atrodas Ministru kabineta Lielajā sēžu zālē, autore ir I. Blumate.

Irisa Blumate ir arī Tautas lietišķās mākslas studijas “Draudzība” vadītāja, kas nodarbojas ar aušanu un rokdarbiem.

 

Izstāde apskatāma katru dienu no plkst. 11.00 līdz 17.00

Ieejas maksa

Pieaugušiem EUR 1.00

Pensionāriem un bērniem no 7 gadu vecuma EUR 0.70

Mani dzirnakmeni izstade afiša Copy