MENU CLOSE
Ritums

12. martā Rīgas Kultūras centrā “Iļģuciems” no plkst. 19.00 līdz 20.40 Latvijas amatierteātru iestudējumu skates „Gada izrāde 2016” ietvaros notiks Kultūras un tautas mākslas centra “Ritums” teātra studijas “Haritas” izrāde “Ja mēs to zinātu…”, kas iestudēta pēc A. Čehova lugas “Trīs māsas” motīviem.

Izrādes tēma ir par sapņiem un ilgām, par brīvās gribas un likteņa attiecību dzīvē. Darbs, mīlestība, ģimene  - lugas norises gaitā, tēliem gūstot sāpīgu pieredzi, mainās šīs prioritātes. Visi lugas varoņi ir jauni un ļoti grib būt laimīgi.

Kas nosaka mūsu dzīves ceļu? Mūsu izvēles, notikumu sakritības vai Dieva plāns? “Ja mēs to zinātu...” saka A.Čehova trīs māsas lugas finālā.

Muzikālo noformējumu jauniestudējumam radījis komponists Valdis Zilveris, ar kuru teātra studijai “Haritas” jau bijusi sadarbība iepriekšējos iestudējumos.

Teātra studija „Haritas” dibināta 2004.gadā, un tās nosaukums aizgūts no grieķu mitoloģijas. Haritas grieķu mitoloģijā ir labdabīgas dievietes, kas iemieso labestīgo, priecīgo un mūžīgi jauno dzīves sākumu. Haritas apveltītas ar skaistumu, mītos tām ir saistība ar dabu, cilvēka un dzīves māksliniecisko spēku.

 

Režisore Dace Liepeniece

12.martā plkst. 19.00