MENU CLOSE
Ritums

Svētdien, 2. aprīlī no plkst. 12.00 līdz 16.00 Kultūras un tautas mākslas centrā “Ritums”, Jaunielā 29a, notiks tradīciju pasākumu cikls “Līvu diena”. Pasākums ir unikāls ar to, ka tajā laiku iespējams pavadīt visai ģimenei kopā.

Pasākuma lektors būs filoloģijas doktors Sandis Laime, kurš stāstīs par senajām zīmēm Latvijas klintīs, kas slēpj sevī Līvzemes noslēpumus. Klintis savu stāstu stāsta zīmju valodā, pasākuma laikā mēģināsim tās izlasīt un izprast. Iepazīsimies arī ar jaunāko Sanda Laimes un Jura Urtāna grāmatu “Svētupes Lībiešu Upurala”, kas tika izdota pagājušajā gadā.

Rotkalis Andrejs Jakubovskis pēta senās rotas, bet visvairāk viņam patīk redzēt mirdzošas lielu un mazu cilvēku acis, kas paši iejūtas rotkaļa amatā un rada savu rotu. Radošā rotu darbnīca ir iemīļota apmeklētāju vidū, tāpēc atkārtoti aicinām talantīgo meistaru uz “Līvu dienu”.

Šoreiz mazākie pasākuma apmeklētāji veidos savu klinšu rakstu, kā arī gatavos noslēpumu lādītes un īpašās kaklarotas vai rokassprādzes.

Sajūtās pa Kurzemi un Vidzemi liks ceļot Salaspils līvu koris “Lōja”. Korim ir plašs dažāda spektra repertuārs un viņi viennozīmīgi ir labākie līvu koru mūzikas jomā.

Pavasara cienasta galdā celsim Lielās dienas ēdienus.

Visi laipni gaidīti!

Dalības maksa pieaugušiem EUR 3.00, ģimenēm EUR 5.00.

Pasākumu atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds un Rīgas dome.

livu diena aprilis 02 Copy