MENU CLOSE
Ritums

Svētdien, 7. maijā no plkst. 12.00 līdz 16.00 Kultūras un tautas mākslas centrā “Ritums”, Jaunielā 29a, notiks pirmspēdējais tradīciju pasākumu cikla “Līvu diena” notikums. Pasākums ir unikāls ar to, ka tajā laiku iespējams pavadīt visai ģimenei kopā.

Par Vidzemes līvu valodu, savu krāšņo dzeju stāstīs profesors Karl Pajusalu ar pseidonīmu Kempi Kōrli. Par līvu un latviešu valodas kontaktiem, vietvārdiem un daudz ko citu stāstīs zinātnieks, dzejnieks un mākslinieks Valts Ernštreits.

Iepazīsimies ar jaunajiem līvu uzņēmējiem – “Viedlind” un “Nurme”.

Notiks “Nice Place” un Papīrpeles meistarklases, kuras vadīs Zane Ernštreite, Mareks Ezerkalns un Madara Peļāvina.

Pasākumā viesosies līvu dziesmu ansamblis “Līvlizt”, kas ir viena no vecākajām līvu kultūras mantojuma nesēju grupām Latvijā. Tā apvieno Kurzemes līvus un viņu Rīgas draugus, kopā izdziedātas dziesmas no dažādiem cikliem – gan kora dziesmas, gan sadzīves dziesmas, tāpat folkloras materiāls.

Rotkalis Andrejs Jakubovskis pēta senās rotas, bet visvairāk viņam patīk redzēt mirdzošas lielu un mazu cilvēku acis, kas paši iejūtas rotkaļa amatā un rada savu rotu. Radošā rotu darbnīca ir iemīļota apmeklētāju vidū, tāpēc atkārtoti aicinām talantīgo meistaru uz “Līvu dienu”.

Šoreiz mazākie pasākuma apmeklētāji varēs veidot mīļmantiņas un skaistas matu rotas.

Visi laipni gaidīti!

Dalības maksa pieaugušiem EUR 3.00, ģimenēm EUR 5.00.

Pasākumu atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds un Rīgas dome.

livu diena maijs 03 WEB