MENU CLOSE
Ritums

Turpini tradīciju -
nāc un pievienojies arī Tu!

Sestdien, 30. septembrī plkst. 16.00 Zirgu ielas koncertzālē Kaļķu ielā 11A,  (ieeja no Zirgu ielas), ar piemiņas koncertu “Es gribu ziedēt čemuru čemuriem” tiks atzīmēta diriģenta Jāņa Milzarāja 120. jubileja. Koncertā piedalīsies diriģenta uzvārda nesēji, tuvākie ģimenes locekļi un viņu vadītie kolektīvi. Koncerta ideja ir ne tikai gremdēties atmiņās, bet arī parādīt, ka turpinās diriģenta iesāktie darbi.

Jānis Milzarājs dzimis 1897. gada 29. septembrī Latvijā, Kurzemes pusē. Jaunībā dzīvojis Pēterburgā, kur piedzīvojis arī Oktobra sociālistisko revolūciju. Pēc tam atgriezies Latvijā, kur studējis gan Latvijas Mākslas akadēmijā, gan Latvijas konservatorijā (tagadējā Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā). Vēlāk viņš vadīja vairākus korus, kuriem sekoja izcili panākumi un koncertceļojumi uz Lietuvu, Igauniju, Dāniju, Zviedriju. J. Milzarājs strādājis Rīgas Pedagoģiskajā institūtā, mācījis mūzikas un dziedāt mācīšanas metodiku topošajiem mūzikas skolotājiem, tādējādi izaudzinot vairākas pedagogu paaudzes. Vēl tagad pedagogu aprindās tiek stāstīti stāsti par viņa prasīgumu un cilvēcīgo attieksmi.

Katru gadu J. Milzarāja dzimšanas dienā 29. septembrī viņa bērnu vadīto koru dziedātāji apmeklē diriģenta kapu, lai satiktos, kavētos atmiņās un rastu jaunas radošas idejas. Laiks nav šķērslis. Jau 31 gadu diriģents ir viņā saulē, bet palicēji, kuru skaits ar katru gadu sarūk, tomēr turpina tradīciju.

Koncertā “Es gribu ziedēt čemuru čemuriem” uzstāsies Kultūras un tautas mākslas centra “Ritums” kamerkoris “Vidus” (vadītāja Baiba Milzarāja), kultūras centra “Imanta” barberšopa  kvartets “Harmonija Rīgai”, Mārupes vidusskolas 2.-4. klašu bērnu koris “Mārpuķītes” (diriģente Evija Milzarāja), vijolniece Inese Milzarāja, koncertorganizācijas  “Ave sol”  jauktais koris “Salve”  (diriģents Aldans Milzarājs) un citi.

Ieeja pasākumā bez maksas.asdas