MENU CLOSE
Ritums

Turpini tradīciju -
nāc un pievienojies arī Tu!

No 28. septembra līdz 5. novembrim Kultūras un tautas mākslas centrā “Ritums” būs apskatāma Tautas lietišķās mākslas studijas “Rota” darbu izstāde “Kad krāsas satiekas”. Tajā dominē visas spilgtās rudens krāsas – sarkanā, oranžā, dzeltenā un arī zaļā, kas pārtapušas lielos austos darbos – brunčos, lakatos un segās. Izstādē būs apskatāmi pavisam jauni darbi, kuri tapuši pēdējā gada laikā.

Tautas lietišķās mākslas studijas “Rota” nodarbības notiek Ziepniekkalnā, Graudu ielā 59, līdzās Pārdaugavas Mūzikas un mākslas skolai. Tajā darbojas gandrīz 60 dalībnieces, kuras aktīvi piedalās ne tikai izstāžu darbu radīšanā, bet arī dodas plenēros, lai savas zināšanas paplašinātu vēl vairāk. Šajā vasarā dalībnieces iedvesmu saviem darbiem guva ziedu dārzos un pļavās. Audējas dabas krāsu salikumus izmantojušas lielajos darbos, savukārt ziedi rosināja iedvesmu pievērsties arī rokdarbiem.

TLMS „Rota”  vadītāja ir māksliniece Aija Krūmiņa, kuras vadībā studijas dalībniecēm ir iespēja gan uzlabot aušanas prasmes un apgūt dažādas rokdarbu tehnikas, gan arī iegūt  teorētiskas un praktiskas zināšanas krāsu mācībā, kompozīcijā, etnogrāfijā. Studija pagājušajā gadā ar plašu darbu izstādi “Latvietes pūrs” Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzeja izstāžu zālē atzīmēja jau 50 darba gadus.

Izstāde apskatāma katru dienu no plkst. 11.00 līdz 17.00.

Ieeja maksa izstādē:

pieaugušiem EUR 1.00,

pensionāriem un bērniem no 7 gadu vecuma EUR 0.70.krasas12