MENU CLOSE
Ritums

Turpini tradīciju -
nāc un pievienojies arī Tu!

No 2. oktobra līdz 31. oktobrim Kultūras un tautas mākslas centra “Ritums” filiālē, Ieriķu ielā 43A, pirmā un otrā stāva foajē skatāma tautas tēlotājmākslas studijas “Kolorīts” izstāde “Pasaule krāsās”.Ieeja bez maksas.

Izstādes darbi ir pēdējo gadu sakrātā kolekcija, kurā skatāmas ainavas, klusā daba, kompozīcijas un dabas interpretācijas. Kolekcija savā krāsu gammā un izmantotajās tehnikās pauž lielu optimismu, izstaro prieku, laimes sajūtu un pat nelielu humoristisku piesitienu. Tās ir sajūtu gammas, ko studijas dalībnieki atrod ne tikai ikdienišķos dzīves notikumos, bet arī darbojoties studijā “Kolorīts”.

 “Sākums un beigas nav mūsu ziņā. Bet pa vidu – jādzīvo ar prieku. Tik daudz prieka, lai pašiem gana un aumaļām plūstu pāri, lai visiem silti. Ir taču enerģijas nezūdamības likums. Uz pleca sajūta ir svarīga. Drošībai un sirdsmieram. Un vieta, par kuru zināms, ka Tevi gaidīs vienmēr. Vieta, kur ikdienas rūpes aizmirstas. Tev pieder tava balss un tava personiskās brīvības sajūta un iespēja laiku, kaut uz mirkli apstādināt, notvert un iemūžināt savā pasaulē. Skatīties uzmanīgi- un saredzēt. Nerunāt gari, bet saprast, sajust, sagūstīt sajūtu, notvert un maigi palaist pasaulē – jau ar savu balsi un krāsu,” tā par studiju “Kolorīts” saka tā dalībnieki un vadītāji.Svarīgi, lai ir ko teikt, un atrast īstos vārdus, īstās krāsas, lai to pateiktu! 

Tautas tēlotājas mākslas studija „Kolorīts” dibināta 1968. gadā. Studijā aktīvi strādājošo dalībnieku iemīļotie žanri ir klusā daba un ainava, tehnikas – pastelis, akvarelis. Studija ir ilggadīgā vadītāja Harija Blunava lolojums, dzīvesprieka un darba spara spogulis. „Māksla ir dzīves plūdums mīlestībā ar straujiem kritieniem un kāpumiem. Saule, jūra, zemes pievilkšanas spēks un, tam līdzās, – pilnvērtīga dzīves redzējuma apliecinājums” (Harijs Blunavs).

Kopš 2006. gada studiju vada Vita Jurjāne.img 0490