MENU CLOSE
Ritums

Turpini tradīciju -
nāc un pievienojies arī Tu!

  1. gada 20. oktobrī plkst. 19.30 Kultūras un tautas mākslas centrā „Ritums”, Jaunielā  29a, ikviens aicināts uz koncertu rudenīgās noskaņās, kur folkloras kopa „Lāns” sadarbībā ar folkloras kopu „ABRA” apmeklētājiem piedāvās tautas mūziku bagātīgā instrumentu izpildījumā un folkloras kopu dalībnieku skaistajā balsu skanējumā.

Rudens visā savā krāšņumā ir izgreznojis Latvijas dabu un ienācis arī izkrāsot Rīgu, tādēļ folkloras kopas no tautasdziesmu pūra izcels un izdziedās daudz krāšņu un bagātīgu melodiju un tautasdziesmu rindu, kas veltītas rudenim.

 

Kultūras un tautas mākslas centra “Ritums” folkloras kopa "Lāns" dibināta 1999.gadā. „Lāns” spēlē autentiskus latviešu tautas instrumentus, latviešu folkloras dziesmu materiālus papildinot ar savām interpretācijām. Mūzikas pazinēju aprindās folkloras kopa ir pazīstama ar savu savdabīgi senatnīgo, smalko un sievišķo skanējumu.

Folkloras kopa ABRA, kuras dibinātājs un vadītājs ir latviešu tautas mūzikas instrumentu meistars, aktīvs, koncertējošs dūdinieks Eduards Klints, ir izveidota 2005. gadā, lai iedzīvinātu un popularizētu seno instrumentu skanējumu. Kopa ar savu muzicēšanu ir veiksmīgi piedalījusies dažādos starptautiska un vietēja mēroga festivālos, pasākumos un koncertos, popularizējot instrumentālo tautas mūziku, īpaši izceļot dūdu spēli. Kopas repertuārā ir senā latviešu tautas instrumentālā mūzika, kas iespējami pietuvināta autentiskam skanējumam, kā arī melodijas kopas dalībnieku aranžējumos.

Ieeja pasākumā bez maksas.rudeniskinew