MENU CLOSE
Ritums

Turpini tradīciju -
nāc un pievienojies arī Tu!

Sestdien, 11. novembrī no plkst. 15.00 Kultūras un tautas mākslas centrā “Ritums” Jaunielā 29A notiks ikgadējais sadziedāšanās pasākums “Vai tādēļ nedziedāju?”. Pasākumā uzstāsies Rīgas folkloras kopas, bet kā īpašs pārsteigums būs vīru kora “Tēvzeme” priekšnesums.

Dziesma ir latviešu nacionālās identitātes sastāvdaļa, dziedot mēs stiprinām savu tautu un tautas spēku. Tieši tādēļ Kultūras un tautas mākslas centrs “Ritums” jau ceturto gadu rīko folkloras kopu sadziedāšanos. Tajā dziesma vieno cilvēkus, jo zināmākās tiek dziedātas līdzi. Šogad kā jauninājums tiks ieviestas dziesmu vārdu projekcijas uz ekrāna. Tautas dziesmu melodijas ir ļoti vienkāršas, ja teksts būs redzams tas ne tikai rosinās dziedāt līdzi, bet arī radīs lielāku izpratni par tautasdziesmu dziļo jēgu. Koncertā piedalīsies KTMC “Ritums” folkloras kopas – “Grodi”, “Garataka”, “Skandinieki”, “Savieši”, “Budēļi”, “Vilkači”, “Zvīgzna”, “Lāns”, “Laiva” un jauniešu studija “Banga”, Rīgas folkloras kopas – “Vilcenes”, “Krulla”, “Teikas muzikanti”, kā arī jau pieminētais vīru koris “Tēvzeme”

Kultūras centra “Ritums” lielākos pasākumus vienmēr papildina radošās nodarbības. Šoreiz ikvienam būs iespēja gatavot gaismas laternas, atstarojošus piekariņus un apgleznot sveces.

Ieeja pasākumā bez maksas.

Projektu atbalsta Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments.Lāčplēša diena 2017 afiša Copy