MENU CLOSE
Ritums

No 12. janvāra Kultūras un tautas mākslas centra “Ritums” izstāžu zālē Jaunielā 29A ir apskatāma tautas lietišķās mākslas studiju “Rīdze” un “Cilnis” 45 darba gadu jubilejas izstāde “Tautu meita rotājās”.

Latvijas valsts simtgades gadā sabiedrībā vērojams patriotisku noskaņu uzplaukums, tai skaitā vairojusies interese par tautas tērpu darināšanu, latviešu tautas etnogrāfisko mantojumu. Tas rosina vēlmi ne tikai apmeklēt tautas lietišķās mākslas izstādes, bet arī pašiem apgūt kādu no senajiem amatiem.

Izstādē “Tautu meita rotājās” ir apskatāmi arheoloģiskie, etnogrāfiskie un mūsdienu tautas tērpu elementi no dažādiem Latvijas novadiem. TLMS “Cilnis” eksponētie darbi ir pārskats par 45 gadu laikā padarīto, parādīti gandrīz visi iespējamie studijas darbības veidi – viengabalkalums, filigrānas rotaslietas, cizelēšana, kā arī jaunrade. Savukārt TLMS “Rīdze” rokdarbi un audumi ir pēdējo piecu gadu studijas dalībnieku veikums. Studijas darbos dominējošais novads šajā izstādē ir Kurzeme, kuru raksturīgo spilgtas krāsas un izteikti ornamenti.

Abas studijas savu darbību kā interešu pulciņi sāka 1972. gadā. Prasmīgu meistaru vadībā  abi kolektīvi ieguva Tautas lietišķās mākslas studiju goda nosaukumus. Jau 25. gadu studiju “Rīdze” vada Tautas daiļamata meistars Māris Maniņš, kurš aust spēj iemācīt ikvienam interesentam.

Kopš 1981. gada studiju “Cilnis” vada Tautas daiļamata meistars Longins Švirevičs, kurš aktīvi darbojas, lai tiktu pārmantota cizelēšanas prasme. 

Izstādi atbalsta RD Izglītības, kultūras un sporta departaments.

Ieejas maksa pieaugušiem 1.00 EUR

Pensionāriem un bērniem no 7 gadu vecuma 0.70 EUR

Afisa Tautu meita rotajas