MENU CLOSE
Ritums

Turpini tradīciju -
nāc un pievienojies arī Tu!

No 2018. gada 8. jūnija līdz 15. jūlijam Kultūras un tautas mākslas centrā “Ritums” izstāžu zālē Jaunielā 29A, ikviens aicināts apmeklēt tautas lietišķās mākslas vēsturisko darinājumu izstādi “Atspulgi”, kas kulmināciju sasniegs tieši XXVI Vispārējo Dziesmu un XVI Deju svētku laikā.

Par izstādes vadmotīvu kļuvusi ideja smelties spēku senču mantojumā. Mūsdienās tas atrodams gan vecvecāku mājās, gan muzeju fondos. Tautas studiju meistari un dalībnieki pārvērš senus, nolietojušos vai tikai fotogrāfijās atrodamus darbus vai to fragmentus jaunos un lietojamos priekšmetos.

Izstādē ir apskatāmi ne tikai tautas un ikdienas tērpa elementi un detaļas, bet arī interjera priekšmeti. Daži no senajiem priekšmetiem ir veidoti tā, lai atbilstu cilvēka vēlmēm un vajadzībām 21. gadsimtā.

Kultūras un tautas mākslas centrs “Ritums” ir mājvieta 13 tautas lietišķās mākslas studijām, kas darbojas saskaņā ar Dziesmu un deju svētku likumu un ir Vispārējo Dziesmu un Deju svētku dalībnieki.

Izstāde apskatāma katru dienu no plkst. 11.00 līdz 17.00.

Ieejas maksa: EUR 1,00

XXVI Vispārējo Dziesmu un XVI Deju svētku dalībniekiem no 30. jūnija līdz 8. jūlijam, uzrādot svētku dalībnieka ID karti, ieeja izstādē bez maksas.

Projektu atbalsta Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments.

Atspulgi izstade