MENU CLOSE
Ritums

Turpini tradīciju -
nāc un pievienojies arī Tu!

No 2018. gada 19. jūlija līdz 12. augustam Kultūras un tautas mākslas centra “Ritums” izstāžu zālē Jaunielā 29A, ikviens aicināts apmeklēt ādas apstrādes meistares Agritas Krieviņas izstādi “Pastalas. Kādas tās ir?” 1. sēriju, kurā varēs iepazīties ar tradicionālo pastalu pētniecību un skatīt dažādus pastalu atdarinājumus.

Pastalas ir viena no senākajām cilvēku apavu veidiem, kas saglabājies nemainīgs līdz mūsdienām. Vienkāršākais apavu veids – pastalas bija no viena četrstūraina ādas gabala piegriezts un ar siksniņu savelkams apavs. Ar pastalu saistās cilvēku pirmie mēģinājumi ādas materiālu piemērot kājas formai, lai pasargātu pēdu. Līdz šodienai tradicionālās pastalas kā tautastērpa daļa saglabājušās, pateicoties Dziesmu un deju svētku tradīcijai.

“Šo izstādi veidoju, jo vēlos parādīt, ar ko īpašas un atšķirīgas ir pastalas dažādos laikos un vietās. Muzeju darbinieki, redzot manu sajūsmu par atsevišķām pastalu niansēm, brīnījās – tās tak visas izskatās vienādas. Esmu secinājusi, ka pastalām ir ļoti daudz veidu to piegriešanā un izveidošanā un tas atkarīgs gan no novada īpatnībām, gan darinātāja meistarības, gan ādas materiāla un arī no paredzētā pielietojuma,” tā par izstādes ideju piebilst meistare Agrita Krieviņa.
Ikviens aicināts uz izstādes atklāšanu 19. jūlijā plkst. 17.00 Kultūras un tautas mākslas centrā “Ritums” Jaunielā29A, Vecrīgā. Ieeja pastalās. 😊

Izstāde apskatāma katru dienu no plkst. 11.00 līdz 17.00

Ieejas maksa pieaugušiem 1,00 EUR, pensionāriem un bērniem no 7 gadu vecuma 0,70 EUR.

Afisa pastalas kadas tas ir