MENU CLOSE
Ritums

Apritēs jau piektais gads kopš Kultūras un tautas mākslas centra “Ritums” daļa kolektīvu ieguvuši sev jaunas telpas Ieriķu ielā 43A, Rīgā, kur mājot, darboties un attīstīties. Tā ir kā jubileja! Tādēļ ar vērienu jau piekto gadu Kultūras un tautas mākslas centra „Ritums” filiālē tiks organizētas Miķeļdienas svinības un jaunās radošās darba sezonas atkāšana. Pasākums notiks 29. septembrī no plkst. 12.00 līdz 15.00. Ieeja bez maksas!

Līdzīgi citiem svētkiem latviešu gadskārtā, arī Miķeļi atzīmēti ar svinībām. Ap 200 dainu apraksta šo rudens svinamo laiku, pēdējo ražas novākšanas dienu un ir iemesls domāt, ka pēc gara darba posma beigšanas, rudens ražas bagātības apņemti, latvieši šos rudens saulstāvjus atzīmē sevišķi kupli un arī kultūras centra “Ritums” saime pēc visiem skaistajiem svētkiem vasarā un visa gada garumā vēlas pateikties visiem dalībniekiem un mūsu apmeklētājiem par iesaistīšanos mūsu visos lielākajos un mazākajos radītajos svētkos.

Pasākuma galvenais akcents ir senču paražu izzināšana rudens saulstāvju atzīmēšanā un Miķeļdienas svinēšana mūsdienās caur tautas dziesmu, deju un tradicionālajiem notikumiem.

Kā ierasts, varēsim vērot kultūras centra “Ritums” folkloras kopu un deju kolektīvu uzstāšanos. Piedalīsies folkloras kopa “Skandinieki”, “Lāns”, “Grodi”, “Savieši”, “Laiva”, “Banga”, “Zvīgzna”, “Berendejka”, “Vilkači”, “Garataka”, “Rīgas danču klubs”, bērnu deju kopa “Kamolītis” un vidējās paaudzes deju kolektīvs “Rēvele”, kā arī mūsu mīļie kaimiņi – mazie dejotāji no Privātās pirmskolas izglītības iestādes “Lāsīte” deju pulciņa.  

Tāpat arī tautas lietišķās mākslas studiju meistari demonstrēs prasmes, kuras iespējams apgūt darbojoties studijās – aušanu, smalkus rokdarbus, ādas apstrādi, metāla apstrādi, dažādus pinumus no egļu saknēm. Rudens ir īstais laiks, lai pievienotos “Rituma” kuplajai saimei un izvēlēties savu kolektīvu, kurā iesaistīties!

TURPINI TRADĪCIJU – NĀC UN PIEVIENOJIES ARĪ TU!

Svinību apmeklētājiem būs iespēja piedalīties radošajās darbnīcās, nogaršot gardo rudens zupu un iegādāties Latvijas lauku labumus pasākuma tirdziņā!

Aicinām visus Purvciema, Teikas un citu tuvējo apkaimju iedzīvotājus uz Miķeļdienas svinībām!

Miķeļdienas afiša 1