MENU CLOSE
Ritums

Sestdien, 3. novembrī Kultūras pilī “Ziemeļblāzma” notiks Rīgas Danču kluba 30 gadu jubilejas pasākums “Lielā danču balle”.

No plkst. 18.00 līdz 20.30 notiks tradicionālo deju meistarklases, kurās pieredzējušu pasniedzēju vadībā, varēs apgūt krievu un baltkrievu tradicionālās dejas. Plkst. 21.00 uzstāsies postfolkloras grupa “Iļģi”, koncerta gaitā viņiem pievienosies arī Rīgas Danču kluba dejotāji, lai sniegtu īpašu priekšnesumu.

Plkst. 22.00 sāksies Rīgas Danču kluba 30. jubilejas Danču balle. Tajā spēlēs labākie danču muzikanti no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Krievijas un Baltkrievijas. “Lielā danču balle” notiek Tradicionālo deju festivāla „Baltijas danču naktis” ietvaros. Uz balli visi tiek aicināti vilkt tautas tērpu vai jebkuras citas svētku drēbes.

Ieejas biļetes varēs iegadāties norises vietā pusstundu pirms pasākuma.

Tradicionālo deju meistarklases 5.00 EUR
No plkst. 21.00 Grupas “Iļģi” koncerts, “Lielā danču balle” un Danču nakts 8.00 EUR
No plkst. 22.00 “Lielā danču balle” un Danču nakts 5.00 EUR
Danču nakts no plkst. 01.00 3.00 EUR


Rīgas Danču kluba aizsākumi meklējami 20 gs. 80. gadu beigās. Rīgas Danču klubs darbojas gan kā klubs, regulāri organizējot tradicionālo deju (danču) vakarus, brīvi pieejamus ikvienam interesentam, gan arī kā deju kopa, kas piedalās festivālos, pasākumos, izbraucienos, dejodami paši un mācot dančus arī citiem. Klubā galvenokārt dejo neapdarinātas, etnogrāfiskās jeb tradicionālās latviešu, lietuviešu, igauņu un citu kaimiņtautu dejas, nākušas no 19.gs. vidus - 20.gs.sākuma.

Projektu atbalsta Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments.

Liela dancu balle 03.11 1