MENU CLOSE
Ritums

No 16. novembra līdz 9. decembrim Kultūras un tautas mākslas centrā “Ritums” Jaunielā 29A būs apskatāma tautas lietišķās mākslas studijas “Valdziņš” darbu izstāde “100 cimdi pūriņā”, kas veltīta Latvijai 100. dzimšanas dienā. Izstādi papildina tautas lietišķās mākslas studiju “Rīdze” un “Vasa” darbi.

Tautas lietišķās mākslas studija "Valdziņš" mērķis ir pārliecināt rokdarbnieces par etnogrāfijas saglabāšanas nepieciešamību tradicionālos cimdos, pirkstaiņos un zeķēs. Mazā dūrainītī var parādīt visu latviešu tautas pagātni un stiprumu. Darbā autors var ieadīt savu dvēseli, fantāziju un domas. Cimdi ir spilgta latviskās identitātes izpausme un ar tiem mēs varam iekļauties pasaules kultūras apritē. To rakstos ierakstīta Latvijas vēsture, dabas skaistums un tradīcijas, kas dzīvas ir arī mūsdienās.

Šī gada laikā studijas sastāvam ir pievienojušās jaunas dalībnieces, kas attīsta un pilnveido savas esošās rokdarbu prasmes, kā arī nodod savu amata māku citiem.  Rokdarbos ir redzama katras studijas dalībnieces individuāla pieeja, pētot muzeja fonda krājumā esošo darbus, saskatot tajos gadsimtiem saglabāto vienkāršību, lietderību un krāsu bagātību un pielāgojot tos mūsdienām.

Nāc un aplūko krāšņos cimdus arī Tu!

Izstāde apskatāma katru dienu no plkst. 11.00 līdz 17.00.

Ieejas maksa izstādē:

pieaugušiem EUR 1.00,

pensionāriem un bērniem no 7 gadu vecuma EUR 0.70.

Latvijas valsts 100. dzimšanas dienā 18. novembrī ieeja izstādē bez maksas.

Valdzins web