MENU CLOSE
Ritums

18. novembrī, kad Latvija svin savu 100. dzimšanas dienu, plkst. 16.00 Latvijas Kara muzejā Smilšu ielā 20 Kultūras un tautas mākslas centra “Ritums” folkloras un seno cīņu kopa “Vilkači” ar svētku koncertu prezentēs dāvanu Latvijai – savu jauno albumu “Karavīru audzināj’”. Ieeja bez maksas.

Diskā ierakstītas latviešu tautasdziesmas, kuras vēsta par karavīra dzīves gājumu, atvadām no mājiniekiem, mīlestību, došanos cīņu gaitās un kara skaudro realitāti.
Disks ar Latvijas Kultūras ministrijas atbalstu jau ticis prezentēts un ieskandināts folkloras kopas “Vilkači” koncerttūrē Ziemeļamerikā, kur mēneša laikā folkloras un seno cīņu kopa “Vilkači” uzstājās 13 pilsētās ar 15 koncertiem. Albums “Karavīru audzināj’” ierakstīts mūzikas ierakstu izdevniecībā “Lauska”. Skaņu režisors Kaspars Bārbals, vizuālā noformējuma autore Sindija Mačtama.

Folkloras un seno cīņu kopa “Vilkači” šogad svin savu 18 gadu dzimšanas dienu. Kā vienu no galvenajiem kopas darbības mērķiem dalībnieki izvirzījuši jauniešu patriotisko audzināšanu, kultūrvēsturiskā mantojuma popularizēšanu un saglabāšanu. “Vilkači” pamatsastāvā darbojas gan dziedātāji, gan mūziķi, kuri izmantojot tradicionālos instrumentus un balsis, spēj panākt spēcīgu tradicionālu skanējumu, kas spēj uzrunāt klausītājus visās vecuma grupās. Visi kopas dalībnieki ir vīrieši, kas kopai dod unikālu skanējumu, jo pamatā ir spēcīgas vīriešu balsis, kas folkloru kopu vidū nav bieži sastopams.

Folkloras un seno cīņu kopas vadītājs un CD ieceres autors ir Edgars Zilberts.

46277211 2193531124030878 8566868822324150272 n