MENU CLOSE
Ritums

No 14. decembra līdz 6. janvārim Kultūras un tautas mākslas centrā “Ritums” Jaunielā 29A būs apskatāma Rīgas Tautas lietišķās mākslas studija "Plastika" un Limbažu tautas lietišķās mākslas studijas “Dzilna” izstāde “Siltie Ziemassvētki”, kas caur ādas interjera priekšmetiem un siltiem toņiem piesātinātu tekstilu spēs ikvienā izstādes apmeklētājā radīt svētku mieru, gaišumu un siltumu, ko savā būtībā nes Ziemassvētku laiks.

Tautas lietišķā lietišķās mākslas studija “Plastika” darbojas kopš 1965. gada. Ar studijas “Plastika” darbiem skatītāji varējuši iepazīties visos Latvijas novados, arī ārpus valsts robežām – Krievijā, ASV, Kanādā, Francijā, Vācijā, Zviedrijā, Somijā, Norvēģijā, Dānijā, Baltkrievijā. Kopš 1988. gada studiju vada tautas daiļamata meistare Džeima Kriķe.

Studijai gadu gaitā izveidojies savs rokraksts, augusi izstrādājumu daudzveidība un kvalitāte, kā arī vērojama būtiska mākslinieciskā un estētiskā izaugsme. Studijas mērķis ir dalībniekus izglītot tautas mākslā, izpētīt, prast pielietot un atjaunot ilgos gadu simteņos krātās tradīcijas, saglabāt un izkopt šīs amata prasmes un saglabāt mākslas vērtības ādas darbos. Uz šīs zināšanu bāzes studijas meistari darina jaunus darbus ar jau šī gadsimta iezīmēm.

Kamolu krāsas un rakstus par mākslas darbiem pārvērš Tautas lietišķās mākslas studija "Dzilna" audēju prasmīgās rokas. “Dzilna” jau vairākus gadu desmitus ir pulcējusi interesentus – limbažnieces, kas savā brīvajā laikā rada dažāda veida austus tekstilizstrādājumus, tuvinātus 19. un 20. gadsimta Latvijā darinātiem sadzīvē un svētkos lietojamiem dvieļiem, segām, seģenēm, u.c.

Studija “Dzilna” piedalījusies gan Latvijas, gan Limbažu pilsētas kultūras aktivitātēs un saņēmusi atzinības par ieguldījumu kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšanā. Dalībnieces norāda, ka darbošanās studijā viņām ir lieliska iespēja nepārtraukti izglītoties, satikt domu biedrus, pierādīt savu varēšanu, pašapliecināties  un aktīvi iesaistīties sabiedriskajā dzīvē.

Nāc un sajūti silto Ziemassvētku sajūtu arī Tu!

Izstāde apskatāma katru dienu no plkst. 11.00 līdz 17.00.

Ieejas maksa izstādē:

pieaugušiem EUR 1.00,

pensionāriem un bērniem no 7 gadu vecuma EUR 0.70.

 

PlastikaDzilna Siltie Ziemassvētki