MENU CLOSE
Ritums

No 11. janvāra līdz 3. februārim Kultūras un tautas mākslas centrā “Ritums” Jaunielā 29A būs apskatāma VEF Kultūras pils tautas lietišķās mākslas studijas “Māra” tautas daiļamata meistares Īrisas Vainovskas personālizstāde “Mana radošā dzīve”, kurā būs apskatāmi autores darinātie dekoratīvie šķīvji, podi un krūzes. Izstādi bagātinās Tautas lietišķās mākslas studija "Rota" tekstilijas.

Īrisa Vainovska dzimusi skaistā vietā pie Augstrozes lielezera un pilskalna 1952. gada rudenī. Vēlāk pabeigusi Valmieras vidusskolu un tālāk viņas ceļš veda uz Rīgu. Pēc dienas darba grāmatu veikalā apguvusi māla virpošanas prasmi VEF Kultūras pils keramikas studijā “SAULE”.

1982. gadā četrpadsmit domu biedru grupa ar vecmeistara Eduardu Detlavu priekšgalā izveidojās keramikas pulciņš, kuru no 1984. gada līdz šim brīdim vada Māra Kuplā. 1985. gadā Īrisa Vainovska ieguvu tautas daiļamata meistara goda nosaukumu un turpina darboties TLMS “Māra”.

1985. gada rudenī Īrisa Vainovska ar vīru pārcēlās uz Vaidavu, kur sāka strādāt keramikas cehā par šķīvju meistari. 1990. gadā sāka iekopt savas lauku mājas “Lejas Bregži”, kur savā keramikas darbnīcā, meistare strādāja individuāli. Tautas daiļamata meistare Īrisa Vainovska kopā ar studiju “Saule” un “Māra” dalībniekiem piedalījusies dažādās izstādēs gan Latvijā, gan ārzemēs, kā arī veidojusi personālizstādes.

Izstāde skatāma katru dienu no plkst, 11.00 līdz plkst. 17.00

Ieejas maksa izstādē:

pieaugušiem 1.00 EUR,

pensionāriem un bērniem no 7 gadu vecuma 0.70 EUR.

 

Vainovska Ritums2019